Kwalifikacje do laserowej korekcji wzroku

Kwalifikacje do laserowej korekcji wzroku

Termin kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku zawsze dostosowujemy do potrzeb pacjenta. Każdego tygodnia są dni operacyjne. Okres oczekiwania na zabieg jest bardzo krótki.

Jak przygotować się do zabiegu

  • Musisz być pacjentem pełnoletnim
  • Mieć ustabilizowaną wadę wzroku conajmniej dwa lata
  • Twoja krótkowzroczność nie jest większa niż -10 dioptrii, dalekowzroczność +6 dioptrii oraz astygmatyzm nie większy niż 6 dioptrii.
  • Nie cierpisz na dodatkowe schorzenia takie jak  podwyższone ciśnienie śródgałkowe, zmętnienie soczewki, nieprawdłową grubość rogówki

Użytkownicy soczewek kontaktowych jednodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych muszą przestać je nosić 2 tygodnie przed zabiegiem, torycznych – 3 tygodnie a soczewek twardych miesiąc przed zabiegiem.

Minimum 48 godzin przed zabiegiem nie wolno stosować kosmetyków do twarzy, takich jak: kremy, pudry, cienie do powiek, tusze do rzęs itp. Bardzo istotne jest także niespożywanie alkoholu minimum 48 godzin przed zabiegiem – w przeciwnym wypadku może to mieć bardzo negatywny wpływ na efekt końcowy zabiegu. Nie należy przerywać stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Nie wolno być w ciąży, a także planować ciąży w okresie rekonwalescencji po zabiegu.

6 lutego 2017 Bez kategorii
About Sławomir Rokita