Nie kwalifikujesz się do laserowej korekcji wzroku? Nic straconego!

Nie kwalifikujesz się do laserowej korekcji wzroku? Nic straconego!

Laserowa korekcja wzroku pozwala raz na zawsze uporać się z wadą wzroku i zapomnieć o noszeniu okularów oraz soczewek kontaktowych. Jednak co w przypadku, gdy pojawią się przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Dzięki rozwojowi medycyny możliwe jest uwolnienie pacjenta od ograniczeń związanych z wadą wzroku także wtedy, gdy nie kwalifikuje się on do laserowej korekcji wzroku. Alternatywę w takim przypadku stanowi wszczepienie soczewek fakijnych. Rozwiązanie to polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia w oku, a następnie implantacji cienkiej, sztucznej soczewki pomiędzy tęczówkę a soczewkę naturalną (bez jej usuwania!).
Zabieg trwa od kilkunastu do trzydziestu minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Wszczepioną soczewkę można usunąć, zatem jest to zabieg odwracalny.

 

Dla kogo przeznaczone są soczewki fakijne? Dla osób, których wada wzroku z różnych przyczyn nie może zostać skorygowana laserową korekcją. To rozwiązanie między innymi dla pacjentów z:

  • krótkowzrocznością powyżej 8 dioptrii,
  • nadwzrocznością powyżej 4 dioptrii,
  • astygmatyzmem powyżej 5 dioptrii,
  • bardzo cienką rogówką.

Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku każdego zabiegu konieczna jest wcześniejsza konsultacja lekarska połączona z badaniem oczu.

23 października 2019 Aktualności
About Sławomir Rokita