Laserowa korekcja wzroku – czy to na pewno bezpieczny zabieg?

Laserowa korekcja wzroku – czy to na pewno bezpieczny zabieg?

Pacjenci czasem zastanawiają się, jak to możliwe, że tak krótki zabieg może przywrócić doskonałą zdolność widzenia. Pojawiają się również wątpliwości, czy aby na pewno jest to bezpieczna metoda. Niepotrzebnie! Współczesna medycyna wykorzystuje osiągnięcia między innymi optyki i fizyki, które pozwalają na laserową korekcję wzroku przy wykorzystaniu różnych technik. Dzięki temu można dopasować metodę zabiegu do potrzeb danego pacjenta.

Laserowa korekcja polega na modelowaniu laserem przedniej powierzchni rogówki tak, by załamywane przez nią promienie padały na siatkówkę. Co więcej, zastosowane systemy pozwalają na precyzyjną kontrolę położenia oka podczas zabiegu, co eliminuje ryzyko ewentualnych błędów.

Bezpieczeństwo laserowej korekcji wzroku zależy w dużej mierze od odpowiedniej kwalifikacji do zabiegu oraz przygotowania pacjenta. Należy również bezwzględnie przestrzegać odpowiedniej higieny oczu oraz zaleceń pozabiegowych, co pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań typu suchość oczu, epizody braku ostrości, infekcje czy też stany zapalne.

14 lutego 2020 Standard Posts
About Sławomir Rokita

Skip to content