Cennik badań i zabiegów świadczonych w Eyemed

Wszystkie badania, wizyty oraz zabiegi operacyjne

Laserowa korekcja wzroku oraz inne metody korekcji wad wzroku


Wstępna kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku - BEZPŁATNIE

Wstępna kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku jest przeprowadzona przez optometrystę. Wymagane jest zdjęcie soczewek kontaktowych najlepiej 1 dzień lub 5 godzin przed wizytą. W trakcie wizyty przeprowadzane są wyłącznie niezbędne badania, ale dowiesz się, czy w ogóle jesteś kandydatem do takiego zabiegu. Zadasz wszystkie intrygujące Cię pytania. Porozmawiasz ze specjalistą o laserowej korekcji wzroku. Przekonasz się, że to znacznie więcej niż czytanie o zabiegu w internecie. Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.


Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


Kompleksowe badania kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku
cena - 300,00 zł
koszt kwalifikacji jest odliczony od ceny zabiegu

Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku jest przeprowadzana przez optometrystę, techników medycznych i mikrochirurga. Użytkownicy soczewek kontaktowych jednodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych muszą przestać je nosić 2 tygodnie, torycznych – 3 tygodnie, a soczewek twardych miesiąc przed wizytą kwalifikacyjną. (cena zawiera pakiet kilkunastu badań okulistycznych)Zadzwoń i zapisz się na kompleksową kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


Wizyty kontrolne BEZPŁATNIE
Wizyty kontrolne do 1 miesiąca po zabiegu zawierają pakiet badań okulistycznych oraz pełny pakiet badań optometrycznych i są wykonywane bezpłatnie


SmartSight® NOWOŚĆ
PROMOCJA za jedno oko - 3 950,00 zł
cena regularna za jedno oko - 4 950,00 zł
Najnowsza na świecie laserowa korekcja wzroku metodą mikrosoczewkową z wykorzystaniem lasera femtosekundowego Schwind Atos

SmartSight® – metoda korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu z wykorzystaniem wyłącznie lasera femtosekundowego Schwind Atos. W trakcie zabiegu nie dochodzi do ingerencji w nabłonek rogówki i nie są modelowane przednie jej struktury. Laser femtosekundowy tworzy we wnętrzu rogówki mikrosoczewkę, która zmieniając geometrię rogówki koryguje wadę wzroku. Ponadto metoda ta pozwala na absolutną kontrolę położenia oka w trakcie zabiegu. Skanowanie oka pozwala elektronice na błyskawiczne śledzenie każdego, najmniejszego jego ruchu w trakcie zabiegu – również niemożliwej do śledzenia do tej pory cyklorotacji. Nieosiągalna do tej pory kontrola rotacji oka jest tutaj realizowana wręcz perfekcyjnie. Dodatkowo wielokrotnie gładsza powierzchnia, jaką wykonuje ten laser, zupełnie zrewolucjonizowała technologię korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu. Pacjent błyskawicznie widzi dobrze po operacji a sama rekonwalescencja jest skrócona do minimum. Praktycznie następnego dnia można więc wrócić do swojego normalnego życia.

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70
Tutaj znajdziesz więcej informacji o SmartSight®


Femto PresbyMax®
cena za jedno oko - 4 900,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą głęboką dla pacjentów po 45 roku życia umożliwiająca korekcję wady wzroku oraz pozbycie się dodatkowej pary okularów do czytania.

PresbyMax® – metoda korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu umożliwiająca ponadto korekcję prezbiopii (starczowzroczności), ułatwiając w ten sposób dobre widzenie z bliska bez konieczności używania dodatkowych okularów do czytania. Zabieg polega na takim modelowaniu powierzchni rogówki aby dostosować nasze oczy do widzenia z różnych odległości. Osoby w wieku 45-50 lat potrzebują okularów do czytania. Dzieje się tak dlatego, że układ optyczny oka nie jest już taki sprawny i nie potrafi dopasować się do widzenia przedmiotów z bliskiej odległości. Szczególnie dotkliwe jest to przy słabym świetle.

Zabieg laserowy PresbyMax pomaga nam funkcjonować bez dodatkowych okularów do czytania mimo zaawansowanego wieku. Odpowiedni kształt rogówki, który zostaje wykonany laserem excimerowym Schwind Amaris, pozwala na czytanie gazet, sprawne używanie telefonu komórkowego, pracy w biurze i domu oraz czytanie książek. Zabieg wykonywany jest na obu oczach tego samego dnia. Poprawa widzenia następuje niemal natychmiast po zabiegu

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


SmartSurface® touch-free Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 2 700,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

SmartSurface® jest najnowocześniejszą powierzchniową metodą korekcji wzroku. Jest to połączenie technologii SmartPulse® z zabiegiem bezdotykowej laserowej korekcji wzroku Touch-free. W zabiegach, w których modelowana jest przednia powierzchnia rogówki chirurg musi wcześniej usunąć nabłonek, który samoistnie po zabiegu odrasta. W czasie tego zabiegu usunięcie nabłonka a następnie modelowanie rogówki odbywa się w czasie jednej procedury medycznej. Zabieg jest wykonywany w całości przez promień lasera bez kontaktu powierzchni oka z urządzeniami mechanicznymi. Pod koniec zabiegu laser wykonuje wygładzanie rogówki przy pomocy technologii SmartPulse®, która pozwala w trakcie laserowej korekcji wzroku na osiągnięcie nieskazitelnie gładkiej powierzchni rogówki. W rezultacie pacjenci doświadczają natychmiastowych wyników w postaci ostrego widzenia zaraz po zabiegu. Okres pełnego powrotu do zdrowia jest krótszy a jakość widzenia poprawia się szybciej w porównaniu do tradycyjnych powierzchniowych metod korekcji wzroku.
Ponadto w zabiegu tym jest zastosowana technologia Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront – czyli korekcja wad wzroku z uwzględnieniem nie tylko podstawowych wad wzroku krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu, ale również wad wzroku spowodowanych aberracjami wyższego rzędu (HOA) nie tylko rogówki jak w Customized, ale całego układu wzrokowego (Ocular Wavefront). Aberracje wyższego rzędu to takie wady wzroku, których nie da się skorygować okularami czy typowymi soczewkami kontaktowymi. Ocena aberracji wyższego rzędu rogówki jest wykonywana na stacji diagnostycznej Schwind Sirius oraz Schwind Peramis

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


FemtoLasik SmartPulse® Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 3 600,00
Laserowa korekcja wzroku metodą głębokiego modelowania rogówki z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris oraz Schwind Atos

Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów laserowej korekcji wzroku. Metoda FemtoLasik przeznaczona jest do usuwania wad w szerokim zakresie: krótkowzroczność od -1,5 D do -10,0 D oraz astygmatyzm i nadwzroczność do +6 D. W pierwszym etapie korekcji wady wzroku wytworzony jest cienki płatek rogówki (flap), a następnie laser excimerowy Schwind Amaris precyzyjnie modeluje głębokie jej warstwy. Dzięki zastosowaniu lasera femtosekundowego Schwind Atos wytworzony płatek jest wielokrotnie gładszy niż przy zastosowaniu innych laserów femtosekundowych – jest to niezwykle ważne dla pacjenta i efektów pooperacyjnych. Po zakończeniu modelowania głębokich warstw rogówki, płatek rogówki wraca na pierwotne miejsce, stając się doskonałym opatrunkiem.

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70
Tutaj znajdziesz więcej informacji o FemtoLasik


LASEK Customized SmartPulse®
cena za jedno oko - 1 950,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

Metoda LASEK wskazana jest w przypadkach zbyt cienkiej rogówki, a także gdy z różnych powodów nie można wykonać metody SmartSight® , SmartSurface® , EBK z technologią SmartPulse® czy FemtoLASIK. Metoda ta pozwala na zachowanie nabłonka rogówki, co korzystnie wpływa na proces gojenia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kropelkowym. Podstawowa różnica pomiędzy metodą LASEK i SmartSight® , SmartSurface®, EBK czy FemtoLASIK polega na wytworzeniu bardzo cienkiego płatka grubości 60-90 µm, obejmującego wyłącznie nabłonek rogówki. W naszej Klinice LASEK stosujemy do korekcji krótkowzroczności do -7,0 D lub dalekowzroczności do + 6,0 D z/bez astygmatyzmu. W metodzie LASEK aplikuje się specjalny płyn, który umożliwia zmiękczenie i odsunięcie powierzchownej warstwy nabłonka rogówki. Następnie chirurg wykonuje fotoablację – laserowe modelowanie rogówki za pomocą lasera excimerowego Schwind Amaris. Na koniec zabiegu płatek rogówki zostaje precyzyjnie ułożony w pozycji pierwotnej i założona zostaje soczewka kontaktowa na 4 -7 dni. Prawidłowe widzenie po zabiegach LASEK pojawia się zwykle po około 2-4 tygodniach.
EBK Customized SmartPulse® Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 2 850,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

Metoda EBK z technologią Smart Pulse® polega na delikatnym usunięciu nabłonka bez ingerencji w głębsze warstwy (warstwa Bowmana pozostaje nienaruszona). Dynamiczny epikeratom usuwa nabłonek warstwa po warstwie, jednocześnie zbierając usunięte komórki. Atutem EBK jest brak konieczności stosowania metalowych narzędzi oraz substancji chemicznych. Metoda ta gwarantuje pacjentowi komfort ze względu na krótki czas regeneracji i mniejsze dolegliwości bólowe po zabiegu. Dodatkowo technologia SmartPulse® powoduje, że rogówka jest idealnie wygładzona czego nie da się osiągnąć bez użycia lasera Swind Amaris.
Zabieg PTK
cena za jedno oko - 1 900,00 zł
Zabieg PTK(phototherapeutic keratectomy) fototerapuetyczna keratektomia

Zabiet PTK wykonywany jest w celu wyeliminowania blizn i zniekształceń rogówki spowodowanych procesami chorobowymi czy urazami. Tego typu deformacje powstałe na przedniej powierzchni rogówki mogą znacznie pogarszać ostrość wzroku nawet w oku, które nie posiada wady wzroku. Zabieg przywraca gładkość powierzchni rogówki eliminując defekty utrudniające poprawne widzenie.CROSS-LINKING w leczeniu stożka rogówki
Cana za jedno oko - 2 100,00 zł


Cross Linking powstrzymuje na okres około 10 lat wzrost stożka rogówki. Jest to choroba powodująca ścieńczenie i zniekształcenie rogówki, które zmienia jej kształtu ze zbliżonego do kulistego na stożkowaty. Przekłada się to bezpośrednio na narastanie krótkowzroczności i nieregularnego stygmatyzmu. Nieleczony stożek rogówki może doprowadzić do znacznego upośledzenia wzroku i pogorszenia jakości życia a nawet do przeszczepu rogówki.
Cross Linking z laserową korekcją wzroku
cena za jedno oko - 4 500,00 zł
SmartSurface® touch-free Customized + Cross Linking lub
EBK Customized SmartPulse® Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront®
+ Cross Linking
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową łączona z zabiegiem wzmacniania rogówki w terapii stożka rogówki

ALTERNATYWNE METODY KOREKCJI WAD WZROKUCzasem w trakcie wizyty kwalifikacyjnej lekarz stwierdza, że pacjent nie kwalifikuje się do laserowej korekcji wzroku żadną znaną metodą. Powodów może być wiele, ale najczęściej występującym problemem jest zbyt cienka rogówka czy zbyt duża wada wzroku. Istnieje jednak sprawdzona inna metoda korekcji wzroku - jest to wszczep soczewki pod tęczówkę. Często spotykana nazwa takiego zabiegu to wszczep fakijny lub wszczep soczewki ICL (Implantable Contact Lens). Czasami pod wieloma względami tego typu zabieg korekcji wady wzroku jest dla pacjenta znacznie lepszy. Zaletą tej metody jest to, że w ogóle nie zmienia się budowy optycznej rogówki i nie modyfikuje się żadnej części oka. Poza tym zabieg ten jest w 100% odwracalny i zawsze można też wszczepić inną soczewkę, kiedy na przykład wada wzroku się zmieni. Ten typ zabiegu koryguje krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm ale też umożliwia czytanie bez okularów osobom po 50-tym roku życia
Wszczepienie soczewki fakijnej ICL korygującej krótkowzroczność
cena za jedno oko - 7 250,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Myopic Spherical

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie krótkowzroczności. Jest zabiegiem droższym niż laserowa korekcja wzroku, ale w pełni odwracalnym. Stosuje się go również wtedy, gdy wady wzroku nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski oraz dr Łukasz KołodziejskiZadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70
Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL


Wszczepienie soczewki fakijnej ICL korygującej krótkowzroczność i astygmatyzm
cena za jedno oko - 8 900,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Myopic Toric

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie krótkowzroczności z astygmatyzmem, których nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie bardzo dużych wad wzroku z astygmatyzmem. Jest zabiegiem droższym niż laserowa korekcja wzroku ale w pełni odwracalnym. Stosuje się go też wtedy, gdy wady wzroku nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski oraz dr Łukasz Kołodziejski


Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL


Wszczepienie soczewki fakijnej ICL korygującej dalekowzroczność
cena za jedno oko - 8 100,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Hyperopic Spherical

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki ICL umożliwiające korygowanie dalekowzroczności, której nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski oraz dr Łukasz Kołodziejski


Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL


Wszczepienie soczewki fakijnej ICL korygującej dalekowzroczność i astygmatyzm
cena za jedno oko - 10 650,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Hyperopic Toric

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki ICL umożliwiający korygowanie dalekowzroczności i astygmatyzmu. Jest zabiegiem droższym niż laserowa korekcja wzroku ale w pełni odwracalnym. Stosuje się go też wtedy, gdy wady wzroku nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski oraz dr Łukasz Kołodziejski


Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL

Operacje zaćmy


OPERACJA ZAĆMY finansowana przez NFZ

Standardowa wymiana chorej i zmętniałej fizjologicznej soczewki wewnątrzgałkowej na sztuczny implant soczewkowy bez zaawansowanej korekcji astygmatyzmu i bez korekcji starczowzroczności. Implant finansowany przez NFZ filtrów poprawiających widzenie barwne i kontrast. Zabieg jest przeprowadzony bez zastosowania technologii mini cięcia. Po zabiegu pacjent musi korzystać z dodatkowych okularów do czytania a czasami też musi na stałe nosić okulary do patrzenia w dal.

UWAGA NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM SOCZEWKOWYM STANDARD
cena za jedno oko - 2 700,00 zł

Zabieg usunięcia zaćmy – polecany dla pacjentów, którzy nie kwalifikują się do zabiegu finansowanego przez NFZ i nie są aktywni zawodowo. Usunięciu zaćmy towarzyszy standardowa wymiana chorej i zmętniałej fizjologicznej soczewki wewnątrzgałkowej na sztuczny implant soczewkowy bez zaawansowanej korekcji astygmatyzmu i bez korekcji starczowzroczności. Wszczepiony implant nie posiada korekcji aberracji oraz filtrów poprawiających widzenie barwne i kontrast. Zabieg jest przeprowadzony bez zastosowania technologii mini cięcia. Po zabiegu pacjent musi korzystać z dodatkowych okularów do czytania a czasami też musi na stałe nosić okulary do patrzenia w dal.


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM SOCZEWKOWYM PREMIUM - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 3 900,00 zł

Nowoczesny zabieg usunięcia zaćmy – polecany dla pacjentów, którzy są aktywni zawodowo czy społecznie. Zastosowanie nowoczesnego bezaberracyjnego implantu soczewkowego hamującego dodatkowo włóknienie torebki, z dodatkowym filtrem poprawiającym widzenie barwne i kontrast zwiększa znacznie szanse na bardzo dobre widzenie pooperacyjne. Ponadto w tego typu zabiegu jest zastosowana technologia mini cięcia, co znacznie zmniejsza możliwość wystąpienia astygmatyzmu wtórnego.

UWAGA NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM ABERRACYJNYM PREMIUM - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 4 100,00 zł

Nowoczesna operacja usunięcia zaćmy - polecana dla pacjentów, którzy nie mają astygmatyzmu rogówki. W trakcie zabiegu jest wszczepiany implant soczewkowy ABERRACYJNY, który zapewnia wysokiej jakości widzenie zarówno na dalekie, jak i na średnie odległości. Pozwala pacjentom osiągnąć znacznie lepsze widzenie pośrednie (ostre widzenie obiektów, które znajdują się w dość bliskiej odległości – naczynia w kuchni, nasza twarz w lusterku, osoby, z którymi rozmawiamy itp.)

UWAGA: NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę, ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM EDOF PLUS PREMIUM umożliwiającym również znaczną korekcją starczowzroczności - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 5 900,00 zł

Nowoczesna operacja usunięcia zaćmy - polecana dla pacjentów, którzy nie mają astygmatyzmu rogówki i chcą jak najmniej korzystać z okularów do czytania. W trakcie zabiegu jest wszczepiany najnowszej generacji implant soczewkowy klasy EDOF firmy ALCON, który zapewnia wysokiej jakości widzenie na dalekie i średnie odległości oraz umożliwia w pewnym zakresie czytanie bez dodatkowych okularów.

UWAGA: NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę, ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM PREMIUM korygującym również astygmatyzm - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 4 850,00 zł

Nowoczesna operacja usunięcia zaćmy - polecana dla pacjentów, którzy mają astygmatyzm rogówki, ale decydują się na używanie dodatkowych okularów w trakcie czytania lub innych prac wykonywanych z bliska. Zastosowanie, w czasie operacji, nowoczesnego torycznego implantu soczewkowego Acrysof Toric firmy Alcon, pozwala na doskonałe widzenie do patrzenia w dal, ale nie umożliwia czytanie bez okularów. Obrazy znajdujące się dość blisko też nie będą doskonale widoczne i będzie trzeba korzystać z dodatkowych okularów progresywnych do bliży. Pozwala ponadto na doskonałe widzenie u pacjentów, którzy przez całe życie nosili okulary z powodu dalekowzroczności, krótkowzroczności czy astygmatyzmu. Po usunięciu, zniszczonej chorobą, naszej fizjologicznej soczewki wewnątrzgałkowej, zostaje wszczepiony implant soczewkowy Acrysof Toric firmy Alcon, dzięki czemu Pacjent po tym zabiegu nie musi używać okularów do patrzenia w dal, ponieważ wszczepiony implant soczewkowy pozwala na doskonałe widzenie nawet wtedy, gdy Pacjent przez całe życie nosił okulary z powodu astygmatyzmu, dalekowzroczności czy krótkowzroczności.

UWAGA NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM ABERRACYJNYM PREMIUM korygującym również astygmatyzm - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 5 600,00 zł

Nowoczesna operacja usunięcia zaćmy - polecana dla pacjentów, którzy mają astygmatyzm rogówki. Implant soczewki TECNIS Eyhance Toric II jest implantem aberracyjnym. Przeznaczony jest dla pacjentów z astygmatyzmem i zapewnia wysokiej jakości widzenie zarówno na średnie, jak i dalekie odległości. Został specjalnie zaprojektowany pod kątem stabilności obrotowej – co zapewnia trwały efekt w korekcji astygmatyzmu. TECNIS Eyhance Toric II pozwala pacjentom osiągnąć znacznie lepsze widzenie pośrednie (ostre widzenie obiektów, które znajdują się w dość bliskiej odległości – naczynia w kuchni, nasza twarz w lusterku, osoby, z którymi rozmawiamy itp.) w porównaniu ze standardowym implantem.

UWAGA NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę, ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM EDOF PLUS PREMIUM umożliwiającym również znaczną korekcją starczowzroczności i astygmatyzmu - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 6 900,00 zł

Nowoczesna operacja usunięcia zaćmy - polecana dla pacjentów, którzy mają astygmatyzm rogówki i chcą jak najmniej korzystać z okularów do czytania. W trakcie zabiegu jest wszczepiany najnowszej generacji implant soczewkowy klasy EDOF firmy ALCON, który zapewnia wysokiej jakości widzenie na dalekie i średnie odległości oraz umożliwia w pewnym zakresie czytanie bez dodatkowych okularów.

UWAGA: NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę, ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM PREMIUM umożliwiającym również korekcję starczowzroczności - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 6 100,00 zł

Nowoczesna metoda operacyjna usunięcia zaćmy - polecana dla pacjentów, którzy nie mają astygmatyzmu rogówki. Zastosowanie, w czasie operacji, nowoczesnego trzyogniskowego implantu soczewkowego Panoptix firmy Alcon, pozwala na doskonałe widzenie do patrzenia w dal i umożliwia czytanie bez używania okularów, co przed operacją zaćmy było niemożliwe. Pozwala ponadto na doskonałe widzenie u pacjentów, którzy przez całe życie nosili okulary z powodu dalekowzroczności, krótkowzroczności lub używali okularów do czytania. Po usunięciu, zniszczonej chorobą, naszej fizjologicznej soczewki wewnątrzgałkowej, zostaje wszczepiony implant soczewkowy Panoptix firmy Alcon, dzięki czemu Pacjent po tym zabiegu nie musi używać żadnych okularów - ani do patrzenia w dal ani do czytania, ponieważ wszczepiony implant soczewkowy pozwala na doskonałe widzenie nawet wtedy, gdy Pacjent przez całe życie nosił okulary z powodu dalekowzroczności czy krótkowzroczności lub używał dodatkowo okularów do czytania.

UWAGA NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM PREMIUM umożliwiającym również korekcję starczowzroczności i astygmatyzmu - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 7 300,00 zł

Najnowocześniejsza metoda operacji zaćmy, wspomagana komputerowo przez system VERION - polecana dla pacjentów, którzy mają zaćmę i astygmatyzm rogówki. Zastosowanie, w czasie operacji, nowoczesnego trzyogniskowego torycznego implantu soczewkowego Panoptix Toric firmy Alcon, pozwala na doskonałe widzenie do patrzenia w dal, koryguje astygmatyzm rogówki i umożliwia czytanie bez używania okularów. Pozwala ponadto na doskonałe widzenie u pacjentów, którzy przez całe życie nosili okulary z powodu astygmatyzmu, dalekowzroczności, krótkowzroczności lub używali okularów do czytania. Po usunięciu, zniszczonej chorobą, naszej fizjologicznej soczewki wewnątrzgałkowej, zostaje wszczepiony implant soczewkowy Panoptix Toric firmy Alcon, dzięki czemu Pacjent po tym zabiegu nie musi używać żadnych okularów - ani do patrzenia w dal ani do czytania, ponieważ wszczepiony implant soczewkowy pozwala na doskonałe widzenie nawet wtedy, gdy Pacjent przez całe życie nosił okulary z powodu astygmatyzmu, dalekowzroczności czy krótkowzroczności lub używał dodatkowo okularów do czytania.

UWAGA NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

Iniekcje doszklistkowe do komory ciała szklistego oka


Iniekcja leku Eylea do komory ciała szklistego

Lek stosowany jest w terapii i leczeniu postaci wysiękowej AMD (zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem), ale również przy cukrzycowym obrzęku plamki. Podany do komory ciała szklistego blokuje czynnik wzrostu naczyń śródbłonka (VEGF) i hamuje wzrost nieprawidłowych naczyń krwionośnych. Terapia w znacznym stopniu przyczynia się do zahamowania choroby a w niektórych przypadkach dochodzi do poprawy widzenia. Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest bezpieczny dla pacjenta.
1 200,00 zł


Iniekcja leku Beovu do komory ciała szklistego

Lek stosowany jest w terapii i leczeniu postaci wysiękowej AMD (zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem), Wykazuje bardzo dużą skuteczność w długoterminowym leczeniu. Terapia tym lekiem charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem leczenia ze względu na stosowanie ampułko-strzykawki oraz większą i trwalszą redukcją centralnej grubości siatkówki, skuteczniejszym eliminowaniem płynu pod nabłonkiem barwnikowych, znaczną poprawa ostrości wzroku. Ponadto w terapii lekiem Beovu obserwuje się większą liczba pacjentów bez aktywności choroby oraz znaczną poprawę ostrości wzroku przy mniejszej liczbie iniekcji. Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest bezpieczny dla pacjenta.
3 990,00 zł


Iniekcja leku JETREA do komory ciała szklistego

(opłata obejmuje podanie leku oraz pierwszą wizytę kontrolną po zabiegu z OCT)
16 000,00 zł


Iniekcja leku Ozurdex do komory ciała szklistego

(opłata obejmuje podanie leku oraz pierwszą wizytę kontrolną po zabiegu z OCT)
5 900,00 zł


Iniekcja leku Actilyse oraz gazu do komory ciała szklistego

(opłata obejmuje podanie leku oraz pierwszą wizytę kontrolną po zabiegu z OCT)
2 400,00 zł

Inne zabiegi mikrochirurgiczne

Wizyty okulistyczne


TELEPORADA
W trakcie wizyty lekarz prowadzi 10 minutową rozmowę telefoniczną z pacjentem w celu ustalenia dalszego procesu leczenia. W przypadku pacjentów leczonych w Eyemed, w trakcie takiej konsultacji lekarz może wystawić e-zwolnienie oraz e-receptę. Cena zależy od lekarza, który udziela porady.


od 60,00 zł
do 165,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA SPECJALISTYCZNA
W trakcie tej wizyty lekarz okulista przeprowadza kompleksowe badanie w lampie szczelinowej oraz sprawdza ostrość wzroku z wykorzystaniem foroptera elektronicznego. Ponadto są wykonywane następujące badania diagnostyczne:
badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego,
badanie autorefraktokeratometrem,
badanie pachymetrii rogówki,
badanie dna oka z wykorzystaniem soczewek VOLK

Inne, zlecone przez lekarza badania diagnostyczne są dodatkowo płatne

170,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA DZIECI do lat 12
(cena zawiera wszystkie dodatkowo zlecona przez lekarza badania, wizyta kontrolna do 7 dni jest bezpłatna)

170,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA KOMPLEKSOWA
"SENIOR W EYEMED"
badanie autorefraktometrem
badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego
badanie biometrii gałki ocznej
badanie Angio OCT plamki i tarczy nerwu wzrokowego
badanie AS-OCT
badanie ilości i jakości komórek śródbłonka
badanie pachymetrii i kąta przesączania
badanie komory przedniej oka
badanie rogówki na stacji diagnostycznej Schwind Sirius i Schwind Peramis
badanie okulistyczne w lampie szczelinowej
badanie dna oka
badanie pod kątem zaćmy, jaskry, AMD i innych chorób oka

270,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA - diagnostyka i leczenie jaskry
(cena zawiera wszystkie dodatkowo zlecona przez lekarza badania)

270,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA - diagnostyka i leczenie chorób siatkówki
(cena zawiera wszystkie dodatkowo zlecona przez lekarza badania)

270,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA SPECJALISTYCZNA
dr Małgorzata Pietraś-Trzpiel, dr Dorota Pożarowska, dr Agata Prokopiuk, dr Łukasz Kołodziejski
(cena zawiera wszystkie dodatkowo zlecona przez lekarza badania)

270,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA SPECJALISTYCZNA
dr Paweł Klonowski
(cena zawiera wszystkie dodatkowo zlecona przez lekarza badania)

270,00 zł

Badania okulistyczne


Badanie pola widzenia na aparacie Humphrey - bez konsultacji okulistycznej


80,00 zł

Badanie pola widzenia na aparacie Humphrey z opisem - w czasie wizyty okulistycznej

45,00 zł

Badanie ciśnienia śródgałkowego tonometrem tono-pen REICHERT AVIA - bez konsultacji okulistycznej

35,00 zł

Badanie ciśnienia śródgałkowego tonometr aplanacyjnym, tono-pen REICHERT AVIA lub PASCAL - w czasie wizyty okulistycznej

BEZPŁATNIE

Badanie USG gałki ocznej z opisem - w czasie wizyty specjalistycznej

55,00 zł

Badanie Angiografia fluoresceinowa

190,00 zł

Badanie AS-OCT przedniego odcinka oka z opisem - w czasie wizyty specjalistycznej

100,00 zł

Badanie Angio OCT plamki z opisem - w czasie wizyty specjalistycznej

100,00 zł

Badanie Angio OCT tarczy nerwu wzrokowego z opisem - w czasie wizyty specjalistycznej

150,00 zł

Badanie OCT siatkówki + HRT+ GDx - bez konsultacji okulistycznej

150,00 zł

Badanie OCT siatkówki + HRT+ GDx z opisem - w czasie wizyty specjalistycznej

80,00 zł

Badanie optometryczne z doborem okularów oraz topografią przedniej i tylnej powierzchni rogówki na stacji diagnostycznej Schwind Sirius

120,00 zł

Badanie topografii przedniej i tylnej powierzchni rogówki na stacji diagnostycznej Schwind Sirius - w czasie wizyty okulistycznej

60,00 zł

Badanie aberracji całego układu optycznego oka na stacji diagnostycznej Schwind Peramis (HOA) - w czasie wizyty optometrycznej lub okulistycznej

100,00 zł

Zabiegi ambulatoryjne – laseroterapie


Laseroterapia oka


Laseroterapia siatkówki u pacjentów z retinopatią cukrzycową - Fotokoagulacja ogniskowa
Fotokoagulacja ogniskowa stosowana w niektórych typach cukrzycowego obrzęku plamki, czy niektórych anomaliach naczyniowych siatkówki.

400,00 zł

Laseroterapia siatkówki u pacjentów z retinopatią cukrzycową - Panfotokoagulacja PRP
Panfotokoagulacja PRP to zabieg laserowy w przypadku retinopatii cukrzycowej proliferacyjnej, w przypadku proliferacji naczyniowych towarzyszącym zakrzepom czy niedokrwieniu innego pochodzenia.

600,00 zł

Laseroterapia przeciwjaskrowa - IRT Irydektomia

300,00 zł

Laseroterapia przeciwjaskrowa - SLT Trabekuloplastyka
SLT to zabieg stosowany w przypadku jaskry, poprawiający odpływ płynu z gałki ocznej.

300,00 zł

Laseroterapia - Kapsulotomia YAG
Kapsulotomia jest to zabieg stosowany w przypadku zaćmy wtórnej po operacji zaćmy.

300,00 zł

Baraż przedarcia lub zwyrodnień siatkówki
Laser wykonywany jest w przypadku przedarcia siatkówki tak, aby zapobiec odwarstwieniu siatkówki. To samo dotyczy zwyrodnień predysponujących np. zwyrodnień kraciastych, które mogą być wskazaniem do wykonania tego typu lasera zabezpieczającego.

600,00 zł

Laseroterapia zmian cukrzycowych, pozakrzepowych

od 400,00 zł

do 600,00 zł

Laserowa terapia mikropulsowa plamki
Terapia mikropusowa plamki stosowana jako terapia pierwszego rzutu w przypadku centralnej chorioretinopatii surowiczej jak również w przypadku cukrzycowego obrzęku plamki czy w przypadku obrzęku towarzyszącego zmianom pozakrzepowym.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o terapii mikropulsowej®


600,00 zł

Zabiegi plastyczne okolic oka


Zabiegi plastyczne okolic oka


Kwalifikacja do zabiegów plastycznych okolic oka

170,00 zł

Opadnięcie powieki górnej - ptoza (jedno oko)

1 400,00 zł

Podwinięcie powieki (entropion) / Odwinięcie powieki (ectropion) (jedno oko)

1 200,00 zł

Plastyka powieki górnej – wycięcie fałdów z usunięciem przepukliny - Blefaroplastyka (jedno oko)

1 600,00 zł

Plastyka powieki górnej wycięcie fałdów z usunięciem przepukliny - Blefaroplastyka (dwoje oczu)

3 100,00 zł

Plastyka powieki dolnej - wycięcie fałdów z usunięciem przepukliny (jedno oko)

1 800,00 zł

Plastyka powieki dolnej - wycięcie fałdów z usunięciem przepukliny (dwoje oczu)

3 600,00 zł

Usunięcie zmiany spojówkowej z badaniem histopatologicznym (jedno oko)

800,00 zł

Usunięcie przepukliny tłuszczu oczodołowego (jedno oko)

600,00 zł

Wycięcie brodawki – typu A (jedno oko)

500,00 zł

Wycięcie brodawki – typu B (jedno oko)

600,00 zł

Wycięcie brodawki – typu C (jedno oko)

700,00 zł

Wycięcie brodawki – typu D (jedno oko)

800,00 zł

Wycięcie gradówki (jedno oko)

550,00 zł

Wycięcie skrzydlika (jedno oko)

1 150,00 zł

Wycięcie zmiany ze spojówki - małej (jedno oko)

600,00 zł

Wycięcie zmiany ze spojówki - dużej z przeszczepem (jedno oko)

1 100,00 zł

Operacja kępek żółtych typu A (jedno oko)

700,00 zł

Operacja kępek żółtych typu B (jedno oko)

1 100,00 zł

Operacja kępek żółtych z jedną plastyką skóry (duża) (jedno oko)

1 600,00 zł

Zabieg rekonstrukcyjny - wycięcie zmiany powieki niepełnej grubości z badaniem histopatologicznym (jedno oko)

700,00 zł

Zabieg rekonstrukcyjny - wycięcie zmiany powieki pełnej grubości z badaniem histopatologicznym (jedno oko)

1 000,00 zł

Zabieg rekonstrukcyjny - wycięcie guza powieki z przeszczepem skóry z badaniem histopatologicznym (jedno oko)

1 600,00 zł

Rekonstrukcja nieprawidłowo wrastających rzęs

od 300,00 zł

do 1 000,00 zł

Medycyna estetyczna okolic oka


Medycyna estetyczna okolic oka


Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - poprzeczne czoła

450,00 zł

Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - międzybrwiowe ("lwie")

450,00 zł

Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - "kurze łapki"

450,00 zł

Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - poprzeczne czoła i międzybrwiowe ("lwie")

800,00 zł

Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - poprzeczne czoła i "kurze łapki"

800,00 zł

Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - międzybrwiowe ("lwie") i "kurze łapki"]

800,00 zł

Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - międzybrwiowe ("lwie"), "kurze łapki" i poprzeczne czoła

1 100,00 zł

Aplikacja soczewek kontaktowych skleralnych i miękkich


APLIKACJA SOCZEWEK MINISKLERALNYCH SFERYCZNYCH
(cena zawiera badania, dopasowanie soczewki, szkolenie i wizytę kontrolną)

Polecana szczególnie dla pacjentów bez astygmatyzmu, którzy nie mogą skorygować wzroku za pomocą okularów czy soczewek miękkich kontaktowych a w szczególności dla tych, u których został wykonany zabieg Cross Linking z powodu stożka rogówki, a nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wzroku lub chirurgii refrakcyjnej. W trakcie aplikacji tych soczewek, optometrysta przeprowadzi szereg badań, które wykonuje się standardowo przy kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku oraz dopasuje odpowiednie soczewki
12 miesięczne ScleraFlex sferyczne.250,00 zł

1200,00 zł
dopłata do każdej kolejnej soczewki skleralnej sferycznej z możliwością dwukrotnej wymiany w okresie 6 miesięcy

APLIKACJA SOCZEWEK MINISKLERALNYCH TORYCZNYCH LUB ASYMETRYCZNYCH
(cena zawiera badania, dopasowanie soczewki, szkolenie i wizytę kontrolną)

Polecana szczególnie dla pacjentów z astygmatyzmem, którzy nie mogą skorygować wzroku za pomocą okularów czy soczewek miękkich kontaktowych a w szczególności dla tych, u których został wykonany zabieg Cross Linking z powodu stożka rogówki, a nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wzroku lub chirurgii refrakcyjnej.
W trakcie aplikacji tych soczewek, optometrysta przeprowadzi szereg badań, które wykonuje się standardowo przy kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku oraz dopasuje odpowiednie soczewki 12 miesięczne ScleraFlex torczyne lub ScleraFlex asymetryczne


270,00 zł

1350,00 zł
dopłata do każdej kolejnej soczewki skleralnej torycznej lub asymetrycznej z możliwością dwukrotnej wymiany w okresie 6 miesięcy

APLIKACJA MIĘKKICH SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Polecana szczególnie dla pacjentów, którzy nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wzroku lub chirurgii refrakcyjnej. W trakcie aplikacji tych soczewek, optometrysta przeprowadzi szereg badań, które wykonuje się standardowo przy kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku oraz dopasuje odpowiednie soczewki sferczyne, toryczne - korygujące astygmatyzm lub multifikalne - dla osób powyżej 45 roku życiu ułatwiające czytanie bez okularów

od 130,00 zł
do 215,00 zł


Pozostałe zabiegi mikrochirurgiczne

WITREKTOMIA
Zabieg mikrochirurgiczny stosowany w leczeniu poważnych schorzeń siatkówki i ciała szklistego. Tego rodzaju zabieg często jest jedynym sposobem leczenia odwarstwienia siatkówki, otworu w plamce, wylewów krwi czy cukrzycowym obrzęku plamki. Zabieg witrektomii wykonuje w Eyemed dr Małgorzata Pietraś-Trzpiel

5 200,00 zł

WITREKTOMIA Z UŻYCIEM OLEJU SILIKONOWEGO I DEKALINY

6 600,00 zł

WITREKTOMIA połączona z OPERACJĄ ZAĆMY z implantem Acrysof Natural IQ firmy ALCON

9 900,00 zł

SŁOWNIK

Customized – parametr określający typ zabiegu laserowej korekcji wzroku wykonywany w oparciu o kamerę Scheimplug’a, mapę aberracji rogówki. Ocena aberracji wyższego rzędu rogówki jest wykonywana na stacji diagnostycznej Schwind Sirius.

Touch-free – parametr określający typ zabiegu laserowej korekcji wzroku, w czasie którego usunięcie nabłonka a następnie modelowanie rogówki odbywa się w czasie jednej procedury medycznej. Zabieg jest wykonywanym w całości przez promień lasera bez kontaktu powierzchni oka z urządzeniami mechanicznymi.

SmartPulse® – technologia precyzyjnego wygładzania rogówki, która pozwala w trakcie laserowej korekcji wzroku na osiągnięcie nieskazitelnie gładkiej powierzchni rogówki. W rezultacie pacjenci doświadczają natychmiastowych wyników w postaci ostrego widzenia zaraz po zabiegu. Okres pełnego powrotu do zdrowia jest krótszy a jakość widzenia poprawia się szybkiej w porównaniu do tradycyjnych metod korekcji wzroku.

SmartSurface® – połączenie technologii SmartPulse z zabiegiem bezdotykowej laserowej korekcji wzroku.

Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront – korekcja wad wzroku z uwzględnieniem nie tylko podstawowych wad wzroku krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu ale również wad wzroku spowodowanych aberracjami wyższego rzędu (HOA) nie tylko rogówki jak w Customized ale całego układu wzrokowego (Ocular Wavefront) – czyli takimi wadami wzroku, których nie da się skorygować okularami czy typowymi soczewkami kontaktowymi. Ocena aberracji wyższego rzędu rogówki jest wykonywana na stacji diagnostycznej Schwind Sirius oraz Schwind Peramis

METODY LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU W EYEMED

SmartSight® – metoda korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu z wykorzystaniem wyłącznie lasera femtosekundowego Schwind Atos. W trakcie zabiegu nie dochodzi do ingerencji w nabłonek rogówki i nie są modelowane przednie jej struktury, ale laser femtosekundowy tworzy we wnętrzu rogówki mikrosoczewkę, która ostatecznie zmienia geometrię rogówki korygując wadę wzroku. Ponadto metoda ta pozwala na absolutną kontrolę położenia oka w trakcie zabiegu. Skanowanie oka pozwala elektronice na błyskawiczne śledzenie każdego, najmniejszego jego ruchu w trakcie zabiegu – również niemożliwej do śledzenia do tej pory cyklorotacji. Nieosiągalna do tej pory kontrola rotacji oka jest tutaj realizowana wręcz perfekcyjnie. Dodatkowo wielokrotnie gładsza powierzchnia, jaką wykonuje ten laser zupełnie zrewolucjonizowała technologię korekcji krótkowzroczności. Pacjent błyskawicznie widzi dobrze po operacji a sama rekonwalescencja jest skrócona do minimum. Praktycznie następnego dnia można więc wrócić do swojego normalnego życia.

Przeczytaj więcej o SmartSight
EBK – metoda polega na delikatnym usunięciu nabłonka bez ingerencji w głębsze warstwy (warstwa Bowmana pozostaje nienaruszona). Dynamiczny epikeratom usuwa nabłonek warstwa po warstwie, jednocześnie zbierając usunięte komórki. Atutem EBK jest brak konieczności stosowania metalowych narzędzi oraz substancji chemicznych. Metoda ta gwarantuje pacjentowi komfort ze względu na krótki czas regeneracji i mniejsze dolegliwości bólowe po zabiegu.

FemtoLASIK – jeden z najpopularniejszych zabiegów laserowej korekcji wzroku, krótki i zdecydowanie mniej bolesny, wykonywany jednoczasowo w obu oczach. Metoda przeznaczona jest do usuwania wad w szerokim zakresie: krótkowzroczność od -1,5 D do -10,0 D oraz astygmatyzm i nadwzroczność do +6 D. Pierwszy etap korekcji wady wzroku polega na utworzeniu płatka rogówki za pomocą lasera femtosekundowego Schwind Atos. Następnie laser excimerowy Schwind Amaris precyzyjnie modeluje głębokie warstwy rogówki. Po zakończeniu działania wiązki, płatek rogówki wraca na pierwotne miejsce, stając się doskonałym opatrunkiem.

Przeczytaj więcej o FemtoLASIK w Eyemed 😀

FemtoPresbyMAX – to metoda stosowana u pacjentów po 50 roku życia i zalecana do korygowania starczowzroczności.

Cały zabieg wykonywany jest w ciągu paru minut, a właściwa korekcja laserowa zajmuje kilkanaście sekund. Impulsy laserowe delikatnie modelują rogówkę w taki sposób aby przywrócić pacjentowi możliwość patrzenia do dali oraz czytania bez używania dodatkowych okularów. W przeciwieństwie do konwencjonalnego zabiegu laserowej korekcji wzroku, w obrębie oka tworzone są liczne precyzyjnie skalkulowane punkty fokalne – podobnie do zasady stosowanej przy wieloogniskowych soczewkach kontaktowych lub soczewkowych implantach multifokalnych wykorzystywanych do leczenia zaćmy.

Metoda ta umożliwia także jednoczesne korygowanie wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.

LASEK stosujemy do korekcji krótkowzroczności do -7,0 D lub dalekowzroczności do + 6,0 D. W metodzie LASEK aplikuje się specjalny płyn, który umożliwia zmiękczenie i odsunięcie powierzchownej warstwy nabłonka rogówki. Następnie chirurg wykonuje fotoablację – laserowe modelowanie rogówki za pomocą lasera ekscimerowego Schwind Amaris. Na koniec zabiegu założona zostaje soczewka kontaktowa na 4 -7 dni. Prawidłowe widzenie po zabiegach LASEK pojawia się zwykle po około 2-6 tygodniach.

https://leczeniewadwzroku.pl/

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku i chirurgia refrakcyjna


Wstępna kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku - BEZPŁATNIE

Wstępna kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku jest przeprowadzona przez optometrystę. Wymagane jest zdjęcie soczewek kontaktowych najlepiej 1 dzień lub 5 godzin przed wizytą. W trakcie wizyty przeprowadzane są wyłącznie niezbędne badania, ale dowiesz się, czy w ogóle jesteś kandydatem do takiego zabiegu. Zadasz wszystkie intrygujące Cię pytania. Porozmawiasz ze specjalistą o laserowej korekcji wzroku. Przekonasz się, że to znacznie więcej niż czytanie o zabiegu w internecie. Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.


Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


Kompleksowe badania kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku
cena - 300,00 zł
koszt kwalifikacji jest odliczony od ceny zabiegu

Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku jest przeprowadzana przez optometrystę, techników medycznych i mikrochirurga. Użytkownicy soczewek kontaktowych jednodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych muszą przestać je nosić 2 tygodnie, torycznych – 3 tygodnie, a soczewek twardych miesiąc przed wizytą kwalifikacyjną. (cena zawiera pakiet kilkunastu badań okulistycznych)Zadzwoń i zapisz się na kompleksową kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


Wizyty kontrolne BEZPŁATNIE
Wizyty kontrolne do 1 miesiąca po zabiegu zawierają pakiet badań okulistycznych oraz pełny pakiet badań optometrycznych i są wykonywane bezpłatnie


SmartSight® NOWOŚĆ
PROMOCJA za jedno oko - 3 950,00 zł
cena regularna za jedno oko - 4 950,00 zł
Najnowsza na świecie laserowa korekcja wzroku metodą mikrosoczewkową z wykorzystaniem lasera femtosekundowego Schwind Atos

SmartSight® – metoda korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu z wykorzystaniem wyłącznie lasera femtosekundowego Schwind Atos. W trakcie zabiegu nie dochodzi do ingerencji w nabłonek rogówki i nie są modelowane przednie jej struktury. Laser femtosekundowy tworzy we wnętrzu rogówki mikrosoczewkę, która zmieniając geometrię rogówki koryguje wadę wzroku. Ponadto metoda ta pozwala na absolutną kontrolę położenia oka w trakcie zabiegu. Skanowanie oka pozwala elektronice na błyskawiczne śledzenie każdego, najmniejszego jego ruchu w trakcie zabiegu – również niemożliwej do śledzenia do tej pory cyklorotacji. Nieosiągalna do tej pory kontrola rotacji oka jest tutaj realizowana wręcz perfekcyjnie. Dodatkowo wielokrotnie gładsza powierzchnia, jaką wykonuje ten laser, zupełnie zrewolucjonizowała technologię korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu. Pacjent błyskawicznie widzi dobrze po operacji a sama rekonwalescencja jest skrócona do minimum. Praktycznie następnego dnia można więc wrócić do swojego normalnego życia.

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70
Tutaj znajdziesz więcej informacji o SmartSight®


Femto PresbyMax®
cena za jedno oko - 4 900,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą głęboką dla pacjentów po 45 roku życia umożliwiająca korekcję wady wzroku oraz pozbycie się dodatkowej pary okularów do czytania.

PresbyMax® – metoda korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu umożliwiająca ponadto korekcję prezbiopii (starczowzroczności), ułatwiając w ten sposób dobre widzenie z bliska bez konieczności używania dodatkowych okularów do czytania. Zabieg polega na takim modelowaniu powierzchni rogówki aby dostosować nasze oczy do widzenia z różnych odległości. Osoby w wieku 45-50 lat potrzebują okularów do czytania. Dzieje się tak dlatego, że układ optyczny oka nie jest już taki sprawny i nie potrafi dopasować się do widzenia przedmiotów z bliskiej odległości. Szczególnie dotkliwe jest to przy słabym świetle.

Zabieg laserowy PresbyMax pomaga nam funkcjonować bez dodatkowych okularów do czytania mimo zaawansowanego wieku. Odpowiedni kształt rogówki, który zostaje wykonany laserem excimerowym Schwind Amaris, pozwala na czytanie gazet, sprawne używanie telefonu komórkowego, pracy w biurze i domu oraz czytanie książek. Zabieg wykonywany jest na obu oczach tego samego dnia. Poprawa widzenia następuje niemal natychmiast po zabiegu

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


SmartSurface® touch-free Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 2 700,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

SmartSurface® jest najnowocześniejszą powierzchniową metodą korekcji wzroku. Jest to połączenie technologii SmartPulse® z zabiegiem bezdotykowej laserowej korekcji wzroku Touch-free. W zabiegach, w których modelowana jest przednia powierzchnia rogówki chirurg musi wcześniej usunąć nabłonek, który samoistnie po zabiegu odrasta. W czasie tego zabiegu usunięcie nabłonka a następnie modelowanie rogówki odbywa się w czasie jednej procedury medycznej. Zabieg jest wykonywany w całości przez promień lasera bez kontaktu powierzchni oka z urządzeniami mechanicznymi. Pod koniec zabiegu laser wykonuje wygładzanie rogówki przy pomocy technologii SmartPulse®, która pozwala w trakcie laserowej korekcji wzroku na osiągnięcie nieskazitelnie gładkiej powierzchni rogówki. W rezultacie pacjenci doświadczają natychmiastowych wyników w postaci ostrego widzenia zaraz po zabiegu. Okres pełnego powrotu do zdrowia jest krótszy a jakość widzenia poprawia się szybciej w porównaniu do tradycyjnych powierzchniowych metod korekcji wzroku.
Ponadto w zabiegu tym jest zastosowana technologia Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront – czyli korekcja wad wzroku z uwzględnieniem nie tylko podstawowych wad wzroku krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu, ale również wad wzroku spowodowanych aberracjami wyższego rzędu (HOA) nie tylko rogówki jak w Customized, ale całego układu wzrokowego (Ocular Wavefront). Aberracje wyższego rzędu to takie wady wzroku, których nie da się skorygować okularami czy typowymi soczewkami kontaktowymi. Ocena aberracji wyższego rzędu rogówki jest wykonywana na stacji diagnostycznej Schwind Sirius oraz Schwind Peramis

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


FemtoLasik SmartPulse® Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 3 600,00
Laserowa korekcja wzroku metodą głębokiego modelowania rogówki z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris oraz Schwind Atos

Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów laserowej korekcji wzroku. Metoda FemtoLasik przeznaczona jest do usuwania wad w szerokim zakresie: krótkowzroczność od -1,5 D do -10,0 D oraz astygmatyzm i nadwzroczność do +6 D. W pierwszym etapie korekcji wady wzroku wytworzony jest cienki płatek rogówki (flap), a następnie laser excimerowy Schwind Amaris precyzyjnie modeluje głębokie jej warstwy. Dzięki zastosowaniu lasera femtosekundowego Schwind Atos wytworzony płatek jest wielokrotnie gładszy niż przy zastosowaniu innych laserów femtosekundowych – jest to niezwykle ważne dla pacjenta i efektów pooperacyjnych. Po zakończeniu modelowania głębokich warstw rogówki, płatek rogówki wraca na pierwotne miejsce, stając się doskonałym opatrunkiem.

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70
Tutaj znajdziesz więcej informacji o FemtoLasik


LASEK Customized SmartPulse®
cena za jedno oko - 1 950,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

Metoda LASEK wskazana jest w przypadkach zbyt cienkiej rogówki, a także gdy z różnych powodów nie można wykonać metody SmartSight® , SmartSurface® , EBK z technologią SmartPulse® czy FemtoLASIK. Metoda ta pozwala na zachowanie nabłonka rogówki, co korzystnie wpływa na proces gojenia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kropelkowym. Podstawowa różnica pomiędzy metodą LASEK i SmartSight® , SmartSurface®, EBK czy FemtoLASIK polega na wytworzeniu bardzo cienkiego płatka grubości 60-90 µm, obejmującego wyłącznie nabłonek rogówki. W naszej Klinice LASEK stosujemy do korekcji krótkowzroczności do -7,0 D lub dalekowzroczności do + 6,0 D z/bez astygmatyzmu. W metodzie LASEK aplikuje się specjalny płyn, który umożliwia zmiękczenie i odsunięcie powierzchownej warstwy nabłonka rogówki. Następnie chirurg wykonuje fotoablację – laserowe modelowanie rogówki za pomocą lasera excimerowego Schwind Amaris. Na koniec zabiegu płatek rogówki zostaje precyzyjnie ułożony w pozycji pierwotnej i założona zostaje soczewka kontaktowa na 4 -7 dni. Prawidłowe widzenie po zabiegach LASEK pojawia się zwykle po około 2-4 tygodniach.
EBK Customized SmartPulse® Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 2 850,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

Metoda EBK z technologią Smart Pulse® polega na delikatnym usunięciu nabłonka bez ingerencji w głębsze warstwy (warstwa Bowmana pozostaje nienaruszona). Dynamiczny epikeratom usuwa nabłonek warstwa po warstwie, jednocześnie zbierając usunięte komórki. Atutem EBK jest brak konieczności stosowania metalowych narzędzi oraz substancji chemicznych. Metoda ta gwarantuje pacjentowi komfort ze względu na krótki czas regeneracji i mniejsze dolegliwości bólowe po zabiegu. Dodatkowo technologia SmartPulse® powoduje, że rogówka jest idealnie wygładzona czego nie da się osiągnąć bez użycia lasera Swind Amaris.
Zabieg PTK
cena za jedno oko - 1 900,00 zł
Zabieg PTK(phototherapeutic keratectomy) fototerapuetyczna keratektomia

Zabiet PTK wykonywany jest w celu wyeliminowania blizn i zniekształceń rogówki spowodowanych procesami chorobowymi czy urazami. Tego typu deformacje powstałe na przedniej powierzchni rogówki mogą znacznie pogarszać ostrość wzroku nawet w oku, które nie posiada wady wzroku. Zabieg przywraca gładkość powierzchni rogówki eliminując defekty utrudniające poprawne widzenie.CROSS-LINKING w leczeniu stożka rogówki
Cana za jedno oko - 2 100,00 zł


Cross Linking powstrzymuje na okres około 10 lat wzrost stożka rogówki. Jest to choroba powodująca ścieńczenie i zniekształcenie rogówki, które zmienia jej kształtu ze zbliżonego do kulistego na stożkowaty. Przekłada się to bezpośrednio na narastanie krótkowzroczności i nieregularnego stygmatyzmu. Nieleczony stożek rogówki może doprowadzić do znacznego upośledzenia wzroku i pogorszenia jakości życia a nawet do przeszczepu rogówki.
Cross Linking z laserową korekcją wzroku
cena za jedno oko - 4 500,00 zł
SmartSurface® touch-free Customized + Cross Linking lub
EBK Customized SmartPulse® Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront®
+ Cross Linking
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową łączona z zabiegiem wzmacniania rogówki w terapii stożka rogówki

ALTERNATYWNE METODY KOREKCJI WAD WZROKUCzasem w trakcie wizyty kwalifikacyjnej lekarz stwierdza, że pacjent nie kwalifikuje się do laserowej korekcji wzroku żadną znaną metodą. Powodów może być wiele, ale najczęściej występującym problemem jest zbyt cienka rogówka czy zbyt duża wada wzroku. Istnieje jednak sprawdzona inna metoda korekcji wzroku - jest to wszczep soczewki pod tęczówkę. Często spotykana nazwa takiego zabiegu to wszczep fakijny lub wszczep soczewki ICL (Implantable Contact Lens). Czasami pod wieloma względami tego typu zabieg korekcji wady wzroku jest dla pacjenta znacznie lepszy. Zaletą tej metody jest to, że w ogóle nie zmienia się budowy optycznej rogówki i nie modyfikuje się żadnej części oka. Poza tym zabieg ten jest w 100% odwracalny i zawsze można też wszczepić inną soczewkę, kiedy na przykład wada wzroku się zmieni. Ten typ zabiegu koryguje krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm ale też umożliwia czytanie bez okularów osobom po 50-tym roku życia
Wszczepienie soczewki fakijnej ICL korygującej krótkowzroczność
cena za jedno oko - 7 250,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Myopic Spherical

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie krótkowzroczności. Jest zabiegiem droższym niż laserowa korekcja wzroku, ale w pełni odwracalnym. Stosuje się go również wtedy, gdy wady wzroku nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski oraz dr Łukasz KołodziejskiZadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70
Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL


Wszczepienie soczewki fakijnej ICL korygującej krótkowzroczność i astygmatyzm
cena za jedno oko - 8 900,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Myopic Toric

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie krótkowzroczności z astygmatyzmem, których nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie bardzo dużych wad wzroku z astygmatyzmem. Jest zabiegiem droższym niż laserowa korekcja wzroku ale w pełni odwracalnym. Stosuje się go też wtedy, gdy wady wzroku nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski oraz dr Łukasz Kołodziejski


Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL


Wszczepienie soczewki fakijnej ICL korygującej dalekowzroczność
cena za jedno oko - 8 100,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Hyperopic Spherical

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki ICL umożliwiające korygowanie dalekowzroczności, której nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski oraz dr Łukasz Kołodziejski


Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL


Wszczepienie soczewki fakijnej ICL korygującej dalekowzroczność i astygmatyzm
cena za jedno oko - 10 650,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Hyperopic Toric

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki ICL umożliwiający korygowanie dalekowzroczności i astygmatyzmu. Jest zabiegiem droższym niż laserowa korekcja wzroku ale w pełni odwracalnym. Stosuje się go też wtedy, gdy wady wzroku nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski oraz dr Łukasz Kołodziejski


Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL

Podane ceny dotyczą zabiegu na jedno oko.

SŁOWNIK

Customized – parametr określający typ zabiegu laserowej korekcji wzroku wykonywany w oparciu o kamerę Scheimplug’a, mapę aberracji rogówki. Ocena aberracji wyższego rzędu rogówki jest wykonywana na stacji diagnostycznej Schwind Sirius.

Touch-free – parametr określający typ zabiegu laserowej korekcji wzroku, w czasie którego usunięcie nabłonka a następnie modelowanie rogówki odbywa się w czasie jednej procedury medycznej. Zabieg jest wykonywanym w całości przez promień lasera bez kontaktu powierzchni oka z urządzeniami mechanicznymi.

SmartPulse® – technologia precyzyjnego wygładzania rogówki, która pozwala w trakcie laserowej korekcji wzroku na osiągnięcie nieskazitelnie gładkiej powierzchni rogówki. W rezultacie pacjenci doświadczają natychmiastowych wyników w postaci ostrego widzenia zaraz po zabiegu. Okres pełnego powrotu do zdrowia jest krótszy a jakość widzenia poprawia się szybkiej w porównaniu do tradycyjnych metod korekcji wzroku.

SmartSurface® – połączenie technologii SmartPulse z zabiegiem bezdotykowej laserowej korekcji wzroku.

Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront – korekcja wad wzroku z uwzględnieniem nie tylko podstawowych wad wzroku krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu ale również wad wzroku spowodowanych aberracjami wyższego rzędu (higher-order aberrations) nie tylko rogówki jak w Customized, ale całego układu wzrokowego (Ocular Wavefront) – czyli takimi wadami wzroku, których nie da się skorygować okularami czy typowymi soczewkami kontaktowymi. Ocena aberracji wyższego rzęducałeho układu optycznego oka jest wykonywana na stacji diagnostycznej Schwind Sirius oraz Schwind Peramis

METODY LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU W EYEMED

SmartSight® – metoda korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu z wykorzystaniem wyłącznie lasera femtosekundowego Schwind Atos. W trakcie zabiegu nie dochodzi do ingerencji w nabłonek rogówki i nie są modelowane przednie jej struktury, ale laser femtosekundowy tworzy we wnętrzu rogówki mikrosoczewkę, która ostatecznie zmienia geometrię rogówki korygując wadę wzroku. Ponadto metoda ta pozwala na absolutną kontrolę położenia oka w trakcie zabiegu. Skanowanie oka pozwala elektronice na błyskawiczne śledzenie każdego, najmniejszego jego ruchu w trakcie zabiegu – również niemożliwej do śledzenia do tej pory cyklorotacji. Nieosiągalna do tej pory kontrola rotacji oka jest tutaj realizowana wręcz perfekcyjnie 1050 razy na sekundę. Dodatkowo wielokrotnie gładsza powierzchnia, jaką wykonuje ten laser zupełnie zrewolucjonizowała technologię korekcji krótkowzroczności. Pacjent błyskawicznie widzi dobrze po operacji a sama rekonwalescencja jest skrócona do minimum. Praktycznie następnego dnia można więc wrócić do swojego normalnego życia

LASEK – metoda wskazana jest w przypadkach zbyt cienkiej rogówki, a także gdy z różnych powodów nie można wykonać metody SmartSight, SmartSurface czy FemtoLASIK. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kropelkowym.

W naszej Klinice LASEK stosujemy do korekcji krótkowzroczności do -7,0 D lub dalekowzroczności do + 6,0 D. W metodzie LASEK aplikuje się specjalny płyn, który umożliwia zmiękczenie i odsunięcie powierzchownej warstwy nabłonka rogówki. Następnie chirurg wykonuje fotoablację – laserowe modelowanie rogówki za pomocą lasera excimerowego Schwind Amaris. Na koniec zabiegu założona zostaje soczewka kontaktowa na 4 -7 dni. Prawidłowe widzenie po zabiegach LASEK pojawia się zwykle po około 2-6 tygodniach.

EBK – metoda polega na delikatnym usunięciu nabłonka bez ingerencji w głębsze warstwy (warstwa Bowmana pozostaje nienaruszona). Dynamiczny epikeratom usuwa nabłonek warstwa po warstwie, jednocześnie zbierając usunięte komórki. Atutem EBK jest brak konieczności stosowania metalowych narzędzi oraz substancji chemicznych. Metoda ta gwarantuje pacjentowi komfort ze względu na krótki czas regeneracji i mniejsze dolegliwości bólowe po zabiegu.

FemtoLASIK – jeden z najpopularniejszych zabiegów laserowej korekcji wzroku, krótki i zdecydowanie mniej bolesny, wykonywany jednoczasowo w obu oczach. Metoda przeznaczona jest do usuwania wad w szerokim zakresie: krótkowzroczność od -1,5 D do -10,0 D oraz astygmatyzm i nadwzroczność do +6 D. Pierwszy etap korekcji wady wzroku polega na utworzeniu płatka rogówki za pomocą lasera femtosekundowego Schwid Atos o grubości 100 mikronów. Następnie laser excimerowy Schwind Amaris precyzyjnie modeluje głębokie warstwy rogówki. Po zakończeniu działania wiązki lasera, płatek rogówki wraca na pierwotne miejsce, stając się doskonałym opatrunkiem.

Przeczytaj więcej o FemtoLASIK w Eyemed 😀

PresbyMAX to metoda stosowana u pacjentów po 50 roku życia i zalecana do korygowania starczowzroczności.

Cały zabieg wykonywany jest w ciągu paru minut, a właściwa korekcja laserowa zajmuje kilkanaście sekund. Impulsy laserowe delikatnie modelują rogówkę w taki sposób aby przywrócić pacjentowi możliwość patrzenia do dali oraz czytania bez używania dodatkowych okularów. W przeciwieństwie do konwencjonalnego zabiegu laserowej korekcji wzroku, w obrębie oka tworzone są liczne precyzyjnie skalkulowane punkty fokalne – podobnie do zasady stosowanej przy wieloogniskowych soczewkach kontaktowych lub implantach multifokalnych wykorzystywanych do leczenia zaćmy.

Metoda ta umożliwia także jednoczesne korygowanie wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.

Dowiedz się więcej

Operacje zaćmy

Operacje zaćmy


OPERACJA ZAĆMY finansowana przez NFZ

Standardowa wymiana chorej i zmętniałej fizjologicznej soczewki wewnątrzgałkowej na sztuczny implant soczewkowy bez zaawansowanej korekcji astygmatyzmu i bez korekcji starczowzroczności. Implant finansowany przez NFZ filtrów poprawiających widzenie barwne i kontrast. Zabieg jest przeprowadzony bez zastosowania technologii mini cięcia. Po zabiegu pacjent musi korzystać z dodatkowych okularów do czytania a czasami też musi na stałe nosić okulary do patrzenia w dal.

UWAGA NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM SOCZEWKOWYM STANDARD
cena za jedno oko - 2 700,00 zł

Zabieg usunięcia zaćmy – polecany dla pacjentów, którzy nie kwalifikują się do zabiegu finansowanego przez NFZ i nie są aktywni zawodowo. Usunięciu zaćmy towarzyszy standardowa wymiana chorej i zmętniałej fizjologicznej soczewki wewnątrzgałkowej na sztuczny implant soczewkowy bez zaawansowanej korekcji astygmatyzmu i bez korekcji starczowzroczności. Wszczepiony implant nie posiada korekcji aberracji oraz filtrów poprawiających widzenie barwne i kontrast. Zabieg jest przeprowadzony bez zastosowania technologii mini cięcia. Po zabiegu pacjent musi korzystać z dodatkowych okularów do czytania a czasami też musi na stałe nosić okulary do patrzenia w dal.


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM SOCZEWKOWYM PREMIUM - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 3 900,00 zł

Nowoczesny zabieg usunięcia zaćmy – polecany dla pacjentów, którzy są aktywni zawodowo czy społecznie. Zastosowanie nowoczesnego bezaberracyjnego implantu soczewkowego hamującego dodatkowo włóknienie torebki, z dodatkowym filtrem poprawiającym widzenie barwne i kontrast zwiększa znacznie szanse na bardzo dobre widzenie pooperacyjne. Ponadto w tego typu zabiegu jest zastosowana technologia mini cięcia, co znacznie zmniejsza możliwość wystąpienia astygmatyzmu wtórnego.

UWAGA NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM ABERRACYJNYM PREMIUM - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 4 100,00 zł

Nowoczesna operacja usunięcia zaćmy - polecana dla pacjentów, którzy nie mają astygmatyzmu rogówki. W trakcie zabiegu jest wszczepiany implant soczewkowy ABERRACYJNY, który zapewnia wysokiej jakości widzenie zarówno na dalekie, jak i na średnie odległości. Pozwala pacjentom osiągnąć znacznie lepsze widzenie pośrednie (ostre widzenie obiektów, które znajdują się w dość bliskiej odległości – naczynia w kuchni, nasza twarz w lusterku, osoby, z którymi rozmawiamy itp.)

UWAGA: NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę, ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM EDOF PLUS PREMIUM umożliwiającym również znaczną korekcją starczowzroczności - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 5 900,00 zł

Nowoczesna operacja usunięcia zaćmy - polecana dla pacjentów, którzy nie mają astygmatyzmu rogówki i chcą jak najmniej korzystać z okularów do czytania. W trakcie zabiegu jest wszczepiany najnowszej generacji implant soczewkowy klasy EDOF firmy ALCON, który zapewnia wysokiej jakości widzenie na dalekie i średnie odległości oraz umożliwia w pewnym zakresie czytanie bez dodatkowych okularów.

UWAGA: NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę, ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM PREMIUM korygującym również astygmatyzm - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 4 850,00 zł

Nowoczesna operacja usunięcia zaćmy - polecana dla pacjentów, którzy mają astygmatyzm rogówki, ale decydują się na używanie dodatkowych okularów w trakcie czytania lub innych prac wykonywanych z bliska. Zastosowanie, w czasie operacji, nowoczesnego torycznego implantu soczewkowego Acrysof Toric firmy Alcon, pozwala na doskonałe widzenie do patrzenia w dal, ale nie umożliwia czytanie bez okularów. Obrazy znajdujące się dość blisko też nie będą doskonale widoczne i będzie trzeba korzystać z dodatkowych okularów progresywnych do bliży. Pozwala ponadto na doskonałe widzenie u pacjentów, którzy przez całe życie nosili okulary z powodu dalekowzroczności, krótkowzroczności czy astygmatyzmu. Po usunięciu, zniszczonej chorobą, naszej fizjologicznej soczewki wewnątrzgałkowej, zostaje wszczepiony implant soczewkowy Acrysof Toric firmy Alcon, dzięki czemu Pacjent po tym zabiegu nie musi używać okularów do patrzenia w dal, ponieważ wszczepiony implant soczewkowy pozwala na doskonałe widzenie nawet wtedy, gdy Pacjent przez całe życie nosił okulary z powodu astygmatyzmu, dalekowzroczności czy krótkowzroczności.

UWAGA NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM ABERRACYJNYM PREMIUM korygującym również astygmatyzm - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 5 600,00 zł

Nowoczesna operacja usunięcia zaćmy - polecana dla pacjentów, którzy mają astygmatyzm rogówki. Implant soczewki TECNIS Eyhance Toric II jest implantem aberracyjnym. Przeznaczony jest dla pacjentów z astygmatyzmem i zapewnia wysokiej jakości widzenie zarówno na średnie, jak i dalekie odległości. Został specjalnie zaprojektowany pod kątem stabilności obrotowej – co zapewnia trwały efekt w korekcji astygmatyzmu. TECNIS Eyhance Toric II pozwala pacjentom osiągnąć znacznie lepsze widzenie pośrednie (ostre widzenie obiektów, które znajdują się w dość bliskiej odległości – naczynia w kuchni, nasza twarz w lusterku, osoby, z którymi rozmawiamy itp.) w porównaniu ze standardowym implantem.

UWAGA NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę, ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM EDOF PLUS PREMIUM umożliwiającym również znaczną korekcją starczowzroczności i astygmatyzmu - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 6 900,00 zł

Nowoczesna operacja usunięcia zaćmy - polecana dla pacjentów, którzy mają astygmatyzm rogówki i chcą jak najmniej korzystać z okularów do czytania. W trakcie zabiegu jest wszczepiany najnowszej generacji implant soczewkowy klasy EDOF firmy ALCON, który zapewnia wysokiej jakości widzenie na dalekie i średnie odległości oraz umożliwia w pewnym zakresie czytanie bez dodatkowych okularów.

UWAGA: NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę, ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM PREMIUM umożliwiającym również korekcję starczowzroczności - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 6 100,00 zł

Nowoczesna metoda operacyjna usunięcia zaćmy - polecana dla pacjentów, którzy nie mają astygmatyzmu rogówki. Zastosowanie, w czasie operacji, nowoczesnego trzyogniskowego implantu soczewkowego Panoptix firmy Alcon, pozwala na doskonałe widzenie do patrzenia w dal i umożliwia czytanie bez używania okularów, co przed operacją zaćmy było niemożliwe. Pozwala ponadto na doskonałe widzenie u pacjentów, którzy przez całe życie nosili okulary z powodu dalekowzroczności, krótkowzroczności lub używali okularów do czytania. Po usunięciu, zniszczonej chorobą, naszej fizjologicznej soczewki wewnątrzgałkowej, zostaje wszczepiony implant soczewkowy Panoptix firmy Alcon, dzięki czemu Pacjent po tym zabiegu nie musi używać żadnych okularów - ani do patrzenia w dal ani do czytania, ponieważ wszczepiony implant soczewkowy pozwala na doskonałe widzenie nawet wtedy, gdy Pacjent przez całe życie nosił okulary z powodu dalekowzroczności czy krótkowzroczności lub używał dodatkowo okularów do czytania.

UWAGA NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

OPERACJA ZAĆMY Z IMPLANTEM PREMIUM umożliwiającym również korekcję starczowzroczności i astygmatyzmu - w technologii Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 7 300,00 zł

Najnowocześniejsza metoda operacji zaćmy, wspomagana komputerowo przez system VERION - polecana dla pacjentów, którzy mają zaćmę i astygmatyzm rogówki. Zastosowanie, w czasie operacji, nowoczesnego trzyogniskowego torycznego implantu soczewkowego Panoptix Toric firmy Alcon, pozwala na doskonałe widzenie do patrzenia w dal, koryguje astygmatyzm rogówki i umożliwia czytanie bez używania okularów. Pozwala ponadto na doskonałe widzenie u pacjentów, którzy przez całe życie nosili okulary z powodu astygmatyzmu, dalekowzroczności, krótkowzroczności lub używali okularów do czytania. Po usunięciu, zniszczonej chorobą, naszej fizjologicznej soczewki wewnątrzgałkowej, zostaje wszczepiony implant soczewkowy Panoptix Toric firmy Alcon, dzięki czemu Pacjent po tym zabiegu nie musi używać żadnych okularów - ani do patrzenia w dal ani do czytania, ponieważ wszczepiony implant soczewkowy pozwala na doskonałe widzenie nawet wtedy, gdy Pacjent przez całe życie nosił okulary z powodu astygmatyzmu, dalekowzroczności czy krótkowzroczności lub używał dodatkowo okularów do czytania.

UWAGA NOWOŚĆ TYLKO W EYEMED
W czasie kwalifikacji do zabiegu badana jest nie tylko wada wzroku indukowana przez rogówkę ale też aberracje wyższego rzędu Higher-Order Aberrations. Dla pacjentów, którzy wymagają planowania zabiegu z uwzględnieniem HOA zabieg jest przeprowadzany z uwzględnieniem analizy aberracji wyższego rzędu rogówki


Zadzwoń i zapisz się bez skierowania na bezpłatną wizytę diagnostyczną w kierunku zaćmy

Eyemed LSM, ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Eyemed Czechów, ul. Witolda Chodźki 13 w Lublinie
tel. +48 81 473 71 78

Iniekcje doszklistkowe

Iniekcje doszklistkowe


Iniekcja leku Eylea do komory ciała szklistego

Lek stosowany jest w terapii i leczeniu postaci wysiękowej AMD (zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem), ale również przy cukrzycowym obrzęku plamki. Podany do komory ciała szklistego blokuje czynnik wzrostu naczyń śródbłonka (VEGF) i hamuje wzrost nieprawidłowych naczyń krwionośnych. Terapia w znacznym stopniu przyczynia się do zahamowania choroby a w niektórych przypadkach dochodzi do poprawy widzenia. Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest bezpieczny dla pacjenta.
1 200,00 zł


Iniekcja leku Beovu do komory ciała szklistego

Lek stosowany jest w terapii i leczeniu postaci wysiękowej AMD (zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem), Wykazuje bardzo dużą skuteczność w długoterminowym leczeniu. Terapia tym lekiem charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem leczenia ze względu na stosowanie ampułko-strzykawki oraz większą i trwalszą redukcją centralnej grubości siatkówki, skuteczniejszym eliminowaniem płynu pod nabłonkiem barwnikowych, znaczną poprawa ostrości wzroku. Ponadto w terapii lekiem Beovu obserwuje się większą liczba pacjentów bez aktywności choroby oraz znaczną poprawę ostrości wzroku przy mniejszej liczbie iniekcji. Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest bezpieczny dla pacjenta.
3 990,00 zł


Iniekcja leku JETREA do komory ciała szklistego

(opłata obejmuje podanie leku oraz pierwszą wizytę kontrolną po zabiegu z OCT)
16 000,00 zł


Iniekcja leku Ozurdex do komory ciała szklistego

(opłata obejmuje podanie leku oraz pierwszą wizytę kontrolną po zabiegu z OCT)
5 900,00 zł


Iniekcja leku Actilyse oraz gazu do komory ciała szklistego

(opłata obejmuje podanie leku oraz pierwszą wizytę kontrolną po zabiegu z OCT)
2 400,00 zł

Inne zabiegi mikrochirurgiczne

Inne zabiegi mikrochirurgiczne

WITREKTOMIA
Zabieg mikrochirurgiczny stosowany w leczeniu poważnych schorzeń siatkówki i ciała szklistego. Tego rodzaju zabieg często jest jedynym sposobem leczenia odwarstwienia siatkówki, otworu w plamce, wylewów krwi czy cukrzycowym obrzęku plamki. Zabieg witrektomii wykonuje w Eyemed dr Małgorzata Pietraś-Trzpiel

5 200,00 zł

WITREKTOMIA Z UŻYCIEM OLEJU SILIKONOWEGO I DEKALINY

6 600,00 zł

WITREKTOMIA połączona z OPERACJĄ ZAĆMY z implantem Acrysof Natural IQ firmy ALCON

9 900,00 zł

Badania oraz wizyty okulistyczne

Wizyty okulistyczne


TELEPORADA
W trakcie wizyty lekarz prowadzi 10 minutową rozmowę telefoniczną z pacjentem w celu ustalenia dalszego procesu leczenia. W przypadku pacjentów leczonych w Eyemed, w trakcie takiej konsultacji lekarz może wystawić e-zwolnienie oraz e-receptę. Cena zależy od lekarza, który udziela porady.


od 60,00 zł
do 165,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA SPECJALISTYCZNA
W trakcie tej wizyty lekarz okulista przeprowadza kompleksowe badanie w lampie szczelinowej oraz sprawdza ostrość wzroku z wykorzystaniem foroptera elektronicznego. Ponadto są wykonywane następujące badania diagnostyczne:
badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego,
badanie autorefraktokeratometrem,
badanie pachymetrii rogówki,
badanie dna oka z wykorzystaniem soczewek VOLK

Inne, zlecone przez lekarza badania diagnostyczne są dodatkowo płatne

170,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA DZIECI do lat 12
(cena zawiera wszystkie dodatkowo zlecona przez lekarza badania, wizyta kontrolna do 7 dni jest bezpłatna)

170,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA KOMPLEKSOWA
"SENIOR W EYEMED"
badanie autorefraktometrem
badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego
badanie biometrii gałki ocznej
badanie Angio OCT plamki i tarczy nerwu wzrokowego
badanie AS-OCT
badanie ilości i jakości komórek śródbłonka
badanie pachymetrii i kąta przesączania
badanie komory przedniej oka
badanie rogówki na stacji diagnostycznej Schwind Sirius i Schwind Peramis
badanie okulistyczne w lampie szczelinowej
badanie dna oka
badanie pod kątem zaćmy, jaskry, AMD i innych chorób oka

270,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA - diagnostyka i leczenie jaskry
(cena zawiera wszystkie dodatkowo zlecona przez lekarza badania)

270,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA - diagnostyka i leczenie chorób siatkówki
(cena zawiera wszystkie dodatkowo zlecona przez lekarza badania)

270,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA SPECJALISTYCZNA
dr Małgorzata Pietraś-Trzpiel, dr Dorota Pożarowska, dr Agata Prokopiuk, dr Łukasz Kołodziejski
(cena zawiera wszystkie dodatkowo zlecona przez lekarza badania)

270,00 zł

WIZYTA OKULISTYCZNA SPECJALISTYCZNA
dr Paweł Klonowski
(cena zawiera wszystkie dodatkowo zlecona przez lekarza badania)

270,00 zł

Zabiegi ambulatoryjne - laseroterapie

Zabiegi ambulatoryjne – laseroterapie


Laseroterapia oka


Laseroterapia siatkówki u pacjentów z retinopatią cukrzycową - Fotokoagulacja ogniskowa
Fotokoagulacja ogniskowa stosowana w niektórych typach cukrzycowego obrzęku plamki, czy niektórych anomaliach naczyniowych siatkówki.

400,00 zł

Laseroterapia siatkówki u pacjentów z retinopatią cukrzycową - Panfotokoagulacja PRP
Panfotokoagulacja PRP to zabieg laserowy w przypadku retinopatii cukrzycowej proliferacyjnej, w przypadku proliferacji naczyniowych towarzyszącym zakrzepom czy niedokrwieniu innego pochodzenia.

600,00 zł

Laseroterapia przeciwjaskrowa - IRT Irydektomia

300,00 zł

Laseroterapia przeciwjaskrowa - SLT Trabekuloplastyka
SLT to zabieg stosowany w przypadku jaskry, poprawiający odpływ płynu z gałki ocznej.

300,00 zł

Laseroterapia - Kapsulotomia YAG
Kapsulotomia jest to zabieg stosowany w przypadku zaćmy wtórnej po operacji zaćmy.

300,00 zł

Baraż przedarcia lub zwyrodnień siatkówki
Laser wykonywany jest w przypadku przedarcia siatkówki tak, aby zapobiec odwarstwieniu siatkówki. To samo dotyczy zwyrodnień predysponujących np. zwyrodnień kraciastych, które mogą być wskazaniem do wykonania tego typu lasera zabezpieczającego.

600,00 zł

Laseroterapia zmian cukrzycowych, pozakrzepowych

od 400,00 zł

do 600,00 zł

Laserowa terapia mikropulsowa plamki
Terapia mikropusowa plamki stosowana jako terapia pierwszego rzutu w przypadku centralnej chorioretinopatii surowiczej jak również w przypadku cukrzycowego obrzęku plamki czy w przypadku obrzęku towarzyszącego zmianom pozakrzepowym.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o terapii mikropulsowej®


600,00 zł

Zabiegi plastyczne okolic oka

Zabiegi plastyczne okolic oka


Zabiegi plastyczne okolic oka


Kwalifikacja do zabiegów plastycznych okolic oka

170,00 zł

Opadnięcie powieki górnej - ptoza (jedno oko)

1 400,00 zł

Podwinięcie powieki (entropion) / Odwinięcie powieki (ectropion) (jedno oko)

1 200,00 zł

Plastyka powieki górnej – wycięcie fałdów z usunięciem przepukliny - Blefaroplastyka (jedno oko)

1 600,00 zł

Plastyka powieki górnej wycięcie fałdów z usunięciem przepukliny - Blefaroplastyka (dwoje oczu)

3 100,00 zł

Plastyka powieki dolnej - wycięcie fałdów z usunięciem przepukliny (jedno oko)

1 800,00 zł

Plastyka powieki dolnej - wycięcie fałdów z usunięciem przepukliny (dwoje oczu)

3 600,00 zł

Usunięcie zmiany spojówkowej z badaniem histopatologicznym (jedno oko)

800,00 zł

Usunięcie przepukliny tłuszczu oczodołowego (jedno oko)

600,00 zł

Wycięcie brodawki – typu A (jedno oko)

500,00 zł

Wycięcie brodawki – typu B (jedno oko)

600,00 zł

Wycięcie brodawki – typu C (jedno oko)

700,00 zł

Wycięcie brodawki – typu D (jedno oko)

800,00 zł

Wycięcie gradówki (jedno oko)

550,00 zł

Wycięcie skrzydlika (jedno oko)

1 150,00 zł

Wycięcie zmiany ze spojówki - małej (jedno oko)

600,00 zł

Wycięcie zmiany ze spojówki - dużej z przeszczepem (jedno oko)

1 100,00 zł

Operacja kępek żółtych typu A (jedno oko)

700,00 zł

Operacja kępek żółtych typu B (jedno oko)

1 100,00 zł

Operacja kępek żółtych z jedną plastyką skóry (duża) (jedno oko)

1 600,00 zł

Zabieg rekonstrukcyjny - wycięcie zmiany powieki niepełnej grubości z badaniem histopatologicznym (jedno oko)

700,00 zł

Zabieg rekonstrukcyjny - wycięcie zmiany powieki pełnej grubości z badaniem histopatologicznym (jedno oko)

1 000,00 zł

Zabieg rekonstrukcyjny - wycięcie guza powieki z przeszczepem skóry z badaniem histopatologicznym (jedno oko)

1 600,00 zł

Rekonstrukcja nieprawidłowo wrastających rzęs

od 300,00 zł

do 1 000,00 zł

Medycyna estetyczna okolic oka

Medycyna estetyczna okolic oka


Medycyna estetyczna okolic oka


Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - poprzeczne czoła

450,00 zł

Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - międzybrwiowe ("lwie")

450,00 zł

Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - "kurze łapki"

450,00 zł

Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - poprzeczne czoła i międzybrwiowe ("lwie")

800,00 zł

Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - poprzeczne czoła i "kurze łapki"

800,00 zł

Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - międzybrwiowe ("lwie") i "kurze łapki"]

800,00 zł

Zabieg - wygładzanie zmarszczek (Botox, Bocouture) - międzybrwiowe ("lwie"), "kurze łapki" i poprzeczne czoła

1 100,00 zł

Aplikacja soczewek kontaktowych skleralnych oraz miękkich

Aplikacja soczewek kontaktowych skleralnych oraz miękkich


APLIKACJA SOCZEWEK MINISKLERALNYCH SFERYCZNYCH
(cena zawiera badania, dopasowanie soczewki, szkolenie i wizytę kontrolną)

Polecana szczególnie dla pacjentów bez astygmatyzmu, którzy nie mogą skorygować wzroku za pomocą okularów czy soczewek miękkich kontaktowych a w szczególności dla tych, u których został wykonany zabieg Cross Linking z powodu stożka rogówki, a nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wzroku lub chirurgii refrakcyjnej. W trakcie aplikacji tych soczewek, optometrysta przeprowadzi szereg badań, które wykonuje się standardowo przy kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku oraz dopasuje odpowiednie soczewki
12 miesięczne ScleraFlex sferyczne.250,00 zł

1200,00 zł
dopłata do każdej kolejnej soczewki skleralnej sferycznej z możliwością dwukrotnej wymiany w okresie 6 miesięcy

APLIKACJA SOCZEWEK MINISKLERALNYCH TORYCZNYCH LUB ASYMETRYCZNYCH
(cena zawiera badania, dopasowanie soczewki, szkolenie i wizytę kontrolną)

Polecana szczególnie dla pacjentów z astygmatyzmem, którzy nie mogą skorygować wzroku za pomocą okularów czy soczewek miękkich kontaktowych a w szczególności dla tych, u których został wykonany zabieg Cross Linking z powodu stożka rogówki, a nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wzroku lub chirurgii refrakcyjnej.
W trakcie aplikacji tych soczewek, optometrysta przeprowadzi szereg badań, które wykonuje się standardowo przy kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku oraz dopasuje odpowiednie soczewki 12 miesięczne ScleraFlex torczyne lub ScleraFlex asymetryczne


270,00 zł

1350,00 zł
dopłata do każdej kolejnej soczewki skleralnej torycznej lub asymetrycznej z możliwością dwukrotnej wymiany w okresie 6 miesięcy

APLIKACJA MIĘKKICH SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Polecana szczególnie dla pacjentów, którzy nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wzroku lub chirurgii refrakcyjnej. W trakcie aplikacji tych soczewek, optometrysta przeprowadzi szereg badań, które wykonuje się standardowo przy kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku oraz dopasuje odpowiednie soczewki sferczyne, toryczne - korygujące astygmatyzm lub multifikalne - dla osób powyżej 45 roku życiu ułatwiające czytanie bez okularów

od 130,00 zł
do 215,00 zł


Skip to content