Laserowa korekcja wzroku

Dla wszystkich osób, którzy noszą okulary lub soczewki kontaktowe z powodu krótkowzroczności, dalekowzroczności czy też astygmatyzmu, laserowa korekcja wzroku jest rozwiązaniem problemu.
Zabiegi te są przeprowadzane w Centrum Okulistycznym Eyemed, gdzie leczymy każdego roku ok. 15 000 pacjentów. Zespół operacyjny Dyrektora Medycznego dr Pawła Klonowskiego, w oparciu o wyniki uzyskane w czasie zaawansowanej diagnostyki na stacjach diagnostycznych Schwind Sirius i Schwind Peramis, dobierze najodpowiedniejszą dla Ciebie metodę zabiegu. W oparciu o Twój niepowtarzalny kształt rogówki, dobrana zostanie metoda operacyjna, a zabieg korekcji wady wzroku będzie wykonany z wykorzystaniem lasera excimerowego Schwind Amaris oraz najnowszego lasera femtosekundowego Schwind Atos.

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Na bezpłatne badanie w kierunku laserowej korekcji wzroku możesz łatwo zarejestrować się on line

Rejestracja na bezpłatne badanie on-line >>

Zalety laserowej korekcji wzroku

Pozwala uniknąć komplikacji związanych z noszeniem soczewek kontaktowych. Daje możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych takich jak pływanie, wspinaczka, jazda na rowerze bez konieczności noszenia okularów czy soczewek kontaktowych. Pozwala na wygodne życie i pełną jakość widzenia przy wykonywaniu  podstawowych aktywności domowych takich jak makijaż, gotowanie czy oglądanie telewizji.

 • Operację wady wzroku robisz tylko raz na całe życie
 • Nie musisz ciągle kupować nowych okularów korekcyjnych lub soczewek
 • Możesz nosić każdy rodzaj modnych okularów przeciwsłonecznych
 • Możesz bez przeszkód uprawiać każdy sport bez obawy o uraz

Wizyta kwalifikacyjna do korekcji laserowej wzroku

Do wykonania laserowej korekcji wzroku potrzebne jest pozyskanie jak największej ilości informacji o wielkości i rodzaju wady oraz jego indywidualnych parametrach po to, żeby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu oraz stworzyć zindywidualizowany plan działania lasera. Pobyt pacjenta w Centrum Okulistycznym Eyemed w trakcie kwalifikacji trwa do 3 godzin. Ze względu na stosowane w trakcie badań krople rozszerzające źrenice, pacjent kilka godzin po wizycie nie może prowadzić samochodu. Osoby, które noszą soczewki kontaktowe muszą je zdjąć odpowiednio wcześnie przed kwalifikacją do zabiegu, ponieważ ich rogówka musi odzyskać swój naturalny kształt i koniecznie musi się zregenerować nabłonek. Dotyczy to zarówno soczewek twardych, jak i miękkich miesięcznych, dwutygodniowych czy jednodniowych. Soczewki sferyczne i toryczne miękkie należy zdjąć 14 dni a twarde aż 30 dni przed kwalifikacją. UWAGA: W tym okresie nie wolno w ogóle nosić soczewek – nawet przez chwilę. Dotyczy to również okresu przed zabiegiem.

Na wizytę kwalifikacyjną należy przynieść opakowanie soczewek kontaktowych i okulary, które się ostatnio nosiło oraz znać nazwy leków, które się stale przyjmuje (w szczególności antydepresanty). Podczas wizyty Pacjent poddawany jest kilkunastu badaniom na najnowocześniejszym sprzęcie diagnostycznym. Badania prowadzone są przez kilku wybitnych Specjalistów z międzynarodowym doświadczeniem.

Przeciwwskazaniem do odbycia wizyty i zabiegu jest karmienie piersią. Kwalifikację i zabieg można odbyć dopiero po upływie 6 miesięcy po zakończeniu karmienia.

Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku w Eyemed

W czasie kwalifikacji wykonuje się następujące badania:

 • autorefraktometrię (komputerowe badanie wstępne refrakcji oka)
 • keratometrię rogówki (komputerowe badanie krzywizny rogówki)
 • topografię rogówki (badanie mapy przedniej i tylnej powierzchni rogówki na stacji diagnostycznej Schwind Sirius)
 • kompleksowe badania fizyki i optyki oka na stacji Schwind Sirius i Schwind Peramis
 • badanie aberracji wyższego rzędu (Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront) na stacji diagnostycznej Schwind Peramis
 • ocenę refrakcji oka i ostrości wzroku w obecnie użytkowanej korekcji
 • badanie optometryczne w celu ustalenia najlepszej nowej korekcji akomodującego oka
 • badanie optometryczne oka nieakomodującego
 • badanie optometryczne widzenia obuocznego w planowanej nowej korekcji – tropii, forii asocjacyjnej i dysocjacyjnej oraz widzenia stereoskopowego i wielu innych badań
 • badanie filmu łzowego i aparatu ochronnego oka
 • pachymetrię wielopunktową i ciągłą (grubość rogówki)
 • badanie nabłonka rogówki
 • biometrię gałki ocznej (pomiar długości gałki ocznej i analiza soczewki wenwątrzgałkowej)
 • tonometrię (badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego)
 • komputerową tomografię wnętrza oka Angio-OCT siatkówki, HRT i GDx
 • komputerową tomografię przedniego odcinka oka AS-OCT
 • pupilometrię dynamiczną
 • okulistyczną ocenę przedniego i tylnego odcinka oka na podstawie wszystkich przeprowadzonych badań i z wykorzystaniem lampy szczelinowej
 • inne badania wg wskazań lekarza

Zapraszamy na kompleksowe badania w pełnym zakresie chorób oczu i diagnostyki całego układu wzrokowego.

Badania przed korektą laserową wzroku

Jak przygotować się do zabiegu laserowej korekty wzroku

 • Musisz być pacjentem pełnoletnim
 • Mieć ustabilizowaną wadę wzroku conajmniej dwa lata
 • Twoja krótkowzroczność nie jest większa niż -10 dioptrii, dalekowzroczność +6 dioptrii oraz astygmatyzm nie większy niż 6 dioptrii.
 • Nie cierpisz na dodatkowe schorzenia takie jak  podwyższone ciśnienie śródgałkowe, zmętnienie soczewki, nieprawdłową grubość rogówki

Użytkownicy soczewek kontaktowych jednodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych muszą przestać je nosić 2 tygodnie przed zabiegiem, torycznych – 3 tygodnie a soczewek twardych miesiąc przed zabiegiem.
Minimum 48 godzin przed zabiegiem laserowej korekty wzroku nie wolno stosować kosmetyków do twarzy, takich jak: kremy, pudry, cienie do powiek, tusze do rzęs itp. Bardzo istotne jest także niespożywanie alkoholu minimum 48 godzin przed zabiegiem – w przeciwnym wypadku może to mieć bardzo negatywny wpływ na efekt końcowy zabiegu. Nie należy przerywać stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Nie wolno być w ciąży, a także planować ciąży w okresie rekonwalescencji po zabiegu korekty wzroku.

Przeciwwskazaniem do odbycia wizyty i zabiegu jest karmienie piersią. Kwalifikację i zabieg można odbyć dopiero po upływie 6 miesięcy po zakończeniu karmienia.

Jak przebiega zabieg laserowej korekcji wad wzroku:

Wszystkie szczegółowo wykonane badania na stacji diagnostycznej Schwind Sirius i Schwind Peramis oraz ustawienia wprowadzone przez chirurga na podstawie kwalifikacji, przenoszone są do pamięci laserów w celu perfekcyjnego wykonania docelowego zabiegu laserowej korekcji wzroku. Operację laserową oczu wykonuje doświadczony chirurg w asyście pielęgniarek i instrumentariuszek w warunkach sali operacyjnej, o septyce zbliżonej do laboratorium. Wykorzystywane lasery należą do najlepszych na świecie – jest to laser excimerowy Schwind Amaris oraz laser femtosekundowy Schwind Atos.

Korekta laserowa wzroku KROK PO KROKU

 • Pacjent zgłasza się o wyznaczonej godzinie do naszego Centrum Okulistycznego Eyemed
 • W szatni dostaje ubranie jednorazowe, po czym z pielęgniarką udaję się do pokoju pacjenta, gdzie podpisuję zgodę na zabieg
 • Na sali operacyjnej przemywane jest pole operacyjne specjalnym środkiem odkażającym i zakładana jest serweta okulistyczna ze specjalnie wyciętym otworem na oko
 • Chirurg odpowiednio ustawia ramię lasera i rozpoczyna zabieg, w trakcie którego pacjent jest w stałym kontakcie z chirurgiem i jest informowany na bieżąco o wykonywanych działaniach
 • Po zabiegu, który trwa kilka minut, zakładana jest specjalna soczewka opatrunkowa, która przyspiesza regeneracje i gojenie się rogówki 
 • Pacjent wraca do pokoju pooperacyjnego i pozostaje pod opieką pielęgniarki.
 • Po około 20-30 minutach chirurg w celu kontroli ogląda operowane oko
 • Pacjent dostaje zestaw specjalnych kropli, które wystarczają na miesiąc, informowany jest o godzinie wizyty kontrolnej, na którą obowiązkowo zgłasza się następnego dnia. Zostaje również poinformowany o zaleceniach po zabiegu i wraca do domu

O czym należy pamiętać po zabiegu laserowej korekcji wzroku

Operacje laserowe oczu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, kropelkowym i są one całkowicie bezbolesne. Należy jednak wiedzieć, że po zabiegu mogą wystąpić dolegliwości bólowe związane z gojeniem się oka. W zależności od zastosowanej metody czas rekonwalescencji trwa od kilku godzin do tygodnia.

W pierwszym tygodniu po zabiegu – korekcji laserowej, należy unikać intensywnej pracy. W okresie pooperacyjnym pacjenci powinni unikać pomieszczeń zadymionych i zakurzonych, a przez pierwszy miesiąc – intensywnego wysiłku fizycznego (np. ćwiczeń na siłowni).

Przez okres 2 tygodni nie wolno nakładać makijażu.

Przez dwa miesiące nie wolno kąpać się w basenach, jeziorach, morzu, korzystać z solarium i sauny ani przebywać na słońcu bez okularów przeciwsłonecznych z filtrami UV.

Lasery Schwind Amaris i Schwind Atos

W naszym Centrum Okulistycznym Eyemed wykonujemy zabiegi dwoma laserami – Schwind Amaris oraz Schwind Atos, który jest najnowocześniejszym laserem femtosekundowym obecnie na świecie. Producentem tej technologii jest niemiecka firma Schwind Eye-tech-solutions

Laser Schwind Amaris jest laserem excimerowym. Ten typ lasera pozwala usunąć wadę wzroku poprzez modelowanie powierzchni rogówki lub modelowanie jej głębokich struktur.  Posiada najmniejszą średnicę wiązki 0.54 mm dostępną na rynku, umożliwiającą w bardzo precyzyjny sposób modelowanie rogówki. System śledzenia oka, który monitoruje ruch gałki 1050 razy na sekundę, pozwala wykonać zabieg precyzyjnie i bezpiecznie. Posiada unikalną możliwość laserowania nabłonka rogówki i wykorzystuje w czasie operacji 2 poziomy energii:

 • podczas pierwszej części zabiegu stosuje się wyższą energię ( 80%) po to, żeby wiązka lasera zlikwidowała wadę wzroku
 • w drugiej części wykorzystuje się niższą energię (20%) stosując innowacyjną technologię SmartPulse (wygładzanie rogówki)

Połączenie metody laserowego usuwania nabłonka z modelowaniem SmartPulse została nazwana Smartsurface i jest to obecnie najlepsza technika operacji powierzchniowych rogówki.

Laser Schwind Atos jest obecnie najnowszym laserem femtosekundowym na świecie i pozwala na wykonanie dwóch metod laserowej korekcji wzroku: – tworzy płatek podczas metody głębokiej FemtoLasik oraz potrafi samodzielnie korygować krótkowzroczność i astygmatyzm w metodzie mikrosoczewkowej SmartSight. Schwind Atos jest najnowszym osiągnięciem technicznym i osiągnął doskonałość w mikrosoczewkowej korekcji wzroku. W porównaniu z poprzednią generacją lasera femtosekundowego, który wykorzystywany jest w metodach ReLEx Smile czy Lentivu, ten laser wzniósł dotychczasowe możliwości korekcji wzroku na niewyobrażalny poziom. W metodzie mikrosoczewkowej korekcji wzroku SmartSight

Główne KORZYŚCI DLA PACJENTA z zastosowania nowej metody SmartSight
zamiast dotychczas stosowanej na świecie ReLEx Smile (zwanej też Lentivue)

 1. Szybkość lasera – częstotliwość pracy lasera w metodzie SmartSight może osiągnąć nawet 4000Hz w porównaniu do dotychczas stosowanej 500Hz,
 2. Kontrola rotacji  – w metodzie SmartSight laser elektronicznie dopasowuje się do rotacja gałki ocznej, co ma ogromne znaczenie dla pacjenta przy korekcji astygmatyzmu,
 3. Możliwość operowania znacznie większej populacji pacjentów, którzy mają szeroką źrenicę,
 4. Możliwości tego nowego lasera pozwalają użyć mniejszej energii co wpływa bardzo pozytywnie na nasze oko,
 5. Nowoczesny system tworzenia mikrosoczewki co zwiększa wielokrotnie szanse na końcowy efekt w postaci perfekcyjnego widzenia,
 6. Zabieg jest przeprowadzony z wykorzystaniem elektronicznego autonaprowadzania i wykonywany jest idealnie w osi widzenia a nie jak  w innych metodach w osi źrenicy.

Laserowa korekcja wzroku – słownik

 1. SmartSight

  Laserowa korekcja wzroku metodą mikrosoczewkową jest obecnie najlepszą laserową metodą korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu. Zabieg wykonywany jest laserem femtosekundowym Schwind Atos, który jest najnowocześniejszym obecnie laserem okulistycznym na świecie. Procedura jest mało inwazyjna a pacjent może już następnego dnia wrócić do swoich codziennych zadań.

  Czytaj więcej >>

  Metoda SmartSight należy do metod mikrosoczewkowych. Co to znaczy dla pacjenta? Jak patrzysz komuś w oczy to widzisz kolorową tęczówkę ale wcześniej jest rogówka pokryta cienką warstwą łez (w okulistyce mówimy „film łzowy”) Ta rogówka odgrywa ogromną rolę, ponieważ pełni ona rolę soczewki skupiającej obraz – trochę tak, jak obiektyw w aparacie fotograficznym. Jest niezwykle cienka – jej grubość to około pół milimetra. To niewiele ale dzisiejsza technologia pozwala na wyodrębnienie w jej środku kolejnej jeszcze mniejszej soczewki. Dzięki temu zmieniamy parametry optyczne rogówki i korygujemy wadę wzroku. To jest właśnie zabieg mikrosoczewkowy. Dlaczego jest to najlepsza metoda na świecie. Dlatego, że nie ingerujemy w przednią powierzchnię rogówki prawie w ogóle. Pozostawiamy nietknięty nabłonek, który ją ochrania. Nie tworzymy płatków, nie używamy żadnych narzędzi. Nie uszkadzamy komórek nerwowych więc nie ma żadnego bólu i pacjent następnego dnia może wrócić do swoich codziennych zajęć.

  Dotychczasowe metody korekcji mikrosoczewkowej, obecne na rynku od 10 lat, są dalej stosowane pod nazwą ReLEx Smile oraz Lentivu, ale najnowsza metoda korekcji wzroku metodą mikrosoczewkową SmartSight, która jest opracowana przez firmę Schwind – lidera na światowym rynku, jest absolutną nowością technologiczną o nieporównywalnych możliwościach technicznych.

  Warto zauważyć, że laser na samym początku skanuje tęczówkę. Następnie kontroluje każdy ruch oka, z uwzględnieniem nawet minimalnej mikrorotacji oka (opcja ta jest dostępna tylko w przypadku korekcji oczu z użyciem lasera Schwind Atos). Pozwala to zachować maksymalny poziom precyzji, co jest niezwykle ważne podczas korekcji astygmatyzmu.

 2. SmartSurface

  Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową jest jedną z najczęściej stosowanych metod. Pozwala na bezdotykowe usuwanie wad wzroku - krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. Ponadto w Eyemed daje możliwość korekcji aberracji wyższego rzędu

  Czytaj więcej >>

  Metoda SmartSurfACE należy do metod powierzchniowych laserowej korekcji wzroku. Pozwala na osiągnięcie nieskazitelnie gładkiej powierzchni rogówki. W rezultacie pacjenci doświadczają natychmiastowych wyników w postaci ostrego widzenia w bardzo krótkim okresie po zabiegu. Okres pełnego powrotu do zdrowia jest skrócony, a jakość widzenia poprawia się szybciej w porównaniu do tradycyjnych powierzchniowych.

  SmartSurfACE jest najnowszym osiągnięciem fizyki i optyki w zakresie powierzchniowych operacji rogówki. Jest niezwykle precyzyjna, delikatna i pozwala osiągnąć trwałe wyniki. Przewagą metody SmartSurfACE jest bezkontaktowa operacja (touch-free laser vision correction). Jest to bezpieczne, delikatne a jednocześnie niestresujące dla pacjenta.

 3. FemtoLASIK (Femto Laser Assisted In Situ Keratomileusis)

  Laserowa korekcja wzroku metodą głęboką Femot LASIK jest jedną z najpopularniejszych zabiegów laserowej korekcji wzroku, krótki i niebolesny, wykonywany jednoczasowo w obu oczach. FemtoLASIK przeznaczony jest do usuwania wad w szerokim zakresie: krótkowzroczność do -10,0 D oraz astygmatyzm i nadwzroczność do +6 D

  Czytaj więcej >>

  FemtoLASIK jest jedną z najpopularniejszych zabiegów laserowej korekcji wzroku, krótki i niebolesny, wykonywany jednoczasowo w obu oczach. FemtoLASIK przeznaczony jest do usuwania wad w szerokim zakresie: krótkowzroczność do -10,0 D oraz astygmatyzm i nadwzroczność do +6 D. Pierwszy etap korekcji wady wzroku polega na utworzeniu płatka rogówki za pomocą lasera femtosekundowego Schwind Atos o grubości około 100 mikronów. Następnie laser excimerowy Schwind Amaris precyzyjnie modeluje głębokie warstwy rogówki. Po zakończeniu działania wiązki lasera, płatek rogówki wraca na pierwotne miejsce, stając się doskonałym opatrunkiem, dzięki czemu powrót ostrego widzenia jest niezwykle szybki. W Eyemed dodatkowo stosujemy technologię SmartPulse, która wygładza rogówkę, dzięki czemu osiąga się lepszą ostrość wzroku i skraca się czas gojenia. Zabieg z wykorzystaniem lasera Schwind Atos, który tworzy ośmiokrotnie gładszy płatek niż inne lasery tego typu w połączeniu z technologią SmartPulse, która jest dostępna wyłącznie w laserze Schwind Amaris jest zdecydowanie bardziej korzystny dla Pacjenta, ponieważ płatek przylega do rogówki znacznie mocniej i osiąga się dzięki temu niezwykła precyzję i bezpieczeństwo.

 4. Keratektomia Epi-Bowman (EBK)

  Metoda EBK z technologią Smart Pulse polega na delikatnym usunięciu nabłonka bez ingerencji w głębsze warstwy (warstwa Bowmana pozostaje nienaruszona). Dynamiczny epikeratom usuwa nabłonek warstwa po warstwie, jednocześnie zbierając usunięte komórki. Atutem EBK jest brak konieczności stosowania metalowych narzędzi oraz substancji chemicznych. Metoda ta gwarantuje pacjentowi komfort ze względu na krótki czas regeneracji i mniejsze dolegliwości bólowe po zabiegu. Dodatkowo technologia SmartPulse powoduje, że rogówka jest idealnie wygładzona czego nie da się osiągnąć bez użycia lasera Swind Amaris.

 5. LASEK (Laser Assisted Sub-Epithelial Keratectomy)

  Metoda LASEK wskazana jest w przypadkach zbyt cienkiej rogówki, a także gdy z różnych powodów nie można wykonać metody SmartSurface, EBK z technologią SmartPulse czy FemtoLASIK. Metoda ta pozwala na zachowanie nabłonka rogówki, co korzystnie wpływa na proces gojenia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kropelkowym. Podstawowa różnica pomiędzy metodą LASEK i SmartSurface czy FemtoLASIK polega na wytworzeniu bardzo cienkiego płatka grubości 60-90 µm, obejmującego wyłącznie nabłonek rogówki. W naszej Klinice LASEK stosujemy do korekcji krótkowzroczności do -7,0 D lub dalekowzroczności do + 6,0 D z/bez astygmatyzmu. W metodzie LASEK aplikuje się specjalny płyn, który umożliwia zmiękczenie i odsunięcie powierzchownej warstwy nabłonka rogówki. Następnie chirurg wykonuje fotoablację – laserowe modelowanie rogówki za pomocą lasera ekscimerowego Schwind Amaris. Na koniec zabiegu płatek rogówki zostaje precyzyjnie ułożony w pozycji pierwotnej i założona zostaje soczewka kontaktowa na 4 -7 dni. Prawidłowe widzenie po zabiegach LASEK pojawia się zwykle po około 2-4 tygodniach.

Cennik kwalifikacji i zabiegów laserowej korekcji wzroku


Wstępna kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku - BEZPŁATNIE

Wstępna kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku jest przeprowadzona przez optometrystę. Wymagane jest zdjęcie soczewek kontaktowych najlepiej 1 dzień lub 5 godzin przed wizytą. W trakcie wizyty przeprowadzane są wyłącznie niezbędne badania, ale dowiesz się, czy w ogóle jesteś kandydatem do takiego zabiegu. Zadasz wszystkie intrygujące Cię pytania. Porozmawiasz ze specjalistą o laserowej korekcji wzroku. Przekonasz się, że to znacznie więcej niż czytanie o zabiegu w internecie. Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.


Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


Kompleksowe badania kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku
cena - 300,00 zł
koszt kwalifikacji jest odliczony od ceny zabiegu

Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku jest przeprowadzana przez optometrystę, techników medycznych i mikrochirurga. Użytkownicy soczewek kontaktowych jednodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych muszą przestać je nosić 2 tygodnie, torycznych – 3 tygodnie, a soczewek twardych miesiąc przed wizytą kwalifikacyjną. (cena zawiera pakiet kilkunastu badań okulistycznych)Zadzwoń i zapisz się na kompleksową kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


Wizyty kontrolne BEZPŁATNIE
Wizyty kontrolne do 1 miesiąca po zabiegu zawierają pakiet badań okulistycznych oraz pełny pakiet badań optometrycznych i są wykonywane bezpłatnie


SmartSight® NOWOŚĆ
PROMOCJA za jedno oko - 3 950,00 zł
cena regularna za jedno oko - 4 950,00 zł
Najnowsza na świecie laserowa korekcja wzroku metodą mikrosoczewkową z wykorzystaniem lasera femtosekundowego Schwind Atos

SmartSight® – metoda korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu z wykorzystaniem wyłącznie lasera femtosekundowego Schwind Atos. W trakcie zabiegu nie dochodzi do ingerencji w nabłonek rogówki i nie są modelowane przednie jej struktury. Laser femtosekundowy tworzy we wnętrzu rogówki mikrosoczewkę, która zmieniając geometrię rogówki koryguje wadę wzroku. Ponadto metoda ta pozwala na absolutną kontrolę położenia oka w trakcie zabiegu. Skanowanie oka pozwala elektronice na błyskawiczne śledzenie każdego, najmniejszego jego ruchu w trakcie zabiegu – również niemożliwej do śledzenia do tej pory cyklorotacji. Nieosiągalna do tej pory kontrola rotacji oka jest tutaj realizowana wręcz perfekcyjnie. Dodatkowo wielokrotnie gładsza powierzchnia, jaką wykonuje ten laser, zupełnie zrewolucjonizowała technologię korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu. Pacjent błyskawicznie widzi dobrze po operacji a sama rekonwalescencja jest skrócona do minimum. Praktycznie następnego dnia można więc wrócić do swojego normalnego życia.

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70
Tutaj znajdziesz więcej informacji o SmartSight®


Femto PresbyMax®
cena za jedno oko - 4 900,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą głęboką dla pacjentów po 45 roku życia umożliwiająca korekcję wady wzroku oraz pozbycie się dodatkowej pary okularów do czytania.

PresbyMax® – metoda korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu umożliwiająca ponadto korekcję prezbiopii (starczowzroczności), ułatwiając w ten sposób dobre widzenie z bliska bez konieczności używania dodatkowych okularów do czytania. Zabieg polega na takim modelowaniu powierzchni rogówki aby dostosować nasze oczy do widzenia z różnych odległości. Osoby w wieku 45-50 lat potrzebują okularów do czytania. Dzieje się tak dlatego, że układ optyczny oka nie jest już taki sprawny i nie potrafi dopasować się do widzenia przedmiotów z bliskiej odległości. Szczególnie dotkliwe jest to przy słabym świetle.

Zabieg laserowy PresbyMax pomaga nam funkcjonować bez dodatkowych okularów do czytania mimo zaawansowanego wieku. Odpowiedni kształt rogówki, który zostaje wykonany laserem excimerowym Schwind Amaris, pozwala na czytanie gazet, sprawne używanie telefonu komórkowego, pracy w biurze i domu oraz czytanie książek. Zabieg wykonywany jest na obu oczach tego samego dnia. Poprawa widzenia następuje niemal natychmiast po zabiegu

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


SmartSurface® touch-free Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 2 700,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

SmartSurface® jest najnowocześniejszą powierzchniową metodą korekcji wzroku. Jest to połączenie technologii SmartPulse® z zabiegiem bezdotykowej laserowej korekcji wzroku Touch-free. W zabiegach, w których modelowana jest przednia powierzchnia rogówki chirurg musi wcześniej usunąć nabłonek, który samoistnie po zabiegu odrasta. W czasie tego zabiegu usunięcie nabłonka a następnie modelowanie rogówki odbywa się w czasie jednej procedury medycznej. Zabieg jest wykonywany w całości przez promień lasera bez kontaktu powierzchni oka z urządzeniami mechanicznymi. Pod koniec zabiegu laser wykonuje wygładzanie rogówki przy pomocy technologii SmartPulse®, która pozwala w trakcie laserowej korekcji wzroku na osiągnięcie nieskazitelnie gładkiej powierzchni rogówki. W rezultacie pacjenci doświadczają natychmiastowych wyników w postaci ostrego widzenia zaraz po zabiegu. Okres pełnego powrotu do zdrowia jest krótszy a jakość widzenia poprawia się szybciej w porównaniu do tradycyjnych powierzchniowych metod korekcji wzroku.
Ponadto w zabiegu tym jest zastosowana technologia Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront – czyli korekcja wad wzroku z uwzględnieniem nie tylko podstawowych wad wzroku krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu, ale również wad wzroku spowodowanych aberracjami wyższego rzędu (HOA) nie tylko rogówki jak w Customized, ale całego układu wzrokowego (Ocular Wavefront). Aberracje wyższego rzędu to takie wady wzroku, których nie da się skorygować okularami czy typowymi soczewkami kontaktowymi. Ocena aberracji wyższego rzędu rogówki jest wykonywana na stacji diagnostycznej Schwind Sirius oraz Schwind Peramis

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


FemtoLasik SmartPulse® Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 3 600,00
Laserowa korekcja wzroku metodą głębokiego modelowania rogówki z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris oraz Schwind Atos

Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów laserowej korekcji wzroku. Metoda FemtoLasik przeznaczona jest do usuwania wad w szerokim zakresie: krótkowzroczność od -1,5 D do -10,0 D oraz astygmatyzm i nadwzroczność do +6 D. W pierwszym etapie korekcji wady wzroku wytworzony jest cienki płatek rogówki (flap), a następnie laser excimerowy Schwind Amaris precyzyjnie modeluje głębokie jej warstwy. Dzięki zastosowaniu lasera femtosekundowego Schwind Atos wytworzony płatek jest wielokrotnie gładszy niż przy zastosowaniu innych laserów femtosekundowych – jest to niezwykle ważne dla pacjenta i efektów pooperacyjnych. Po zakończeniu modelowania głębokich warstw rogówki, płatek rogówki wraca na pierwotne miejsce, stając się doskonałym opatrunkiem.

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70
Tutaj znajdziesz więcej informacji o FemtoLasik


LASEK Customized SmartPulse®
cena za jedno oko - 1 950,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

Metoda LASEK wskazana jest w przypadkach zbyt cienkiej rogówki, a także gdy z różnych powodów nie można wykonać metody SmartSight® , SmartSurface® , EBK z technologią SmartPulse® czy FemtoLASIK. Metoda ta pozwala na zachowanie nabłonka rogówki, co korzystnie wpływa na proces gojenia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kropelkowym. Podstawowa różnica pomiędzy metodą LASEK i SmartSight® , SmartSurface®, EBK czy FemtoLASIK polega na wytworzeniu bardzo cienkiego płatka grubości 60-90 µm, obejmującego wyłącznie nabłonek rogówki. W naszej Klinice LASEK stosujemy do korekcji krótkowzroczności do -7,0 D lub dalekowzroczności do + 6,0 D z/bez astygmatyzmu. W metodzie LASEK aplikuje się specjalny płyn, który umożliwia zmiękczenie i odsunięcie powierzchownej warstwy nabłonka rogówki. Następnie chirurg wykonuje fotoablację – laserowe modelowanie rogówki za pomocą lasera excimerowego Schwind Amaris. Na koniec zabiegu płatek rogówki zostaje precyzyjnie ułożony w pozycji pierwotnej i założona zostaje soczewka kontaktowa na 4 -7 dni. Prawidłowe widzenie po zabiegach LASEK pojawia się zwykle po około 2-4 tygodniach.
EBK Customized SmartPulse® Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 2 850,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

Metoda EBK z technologią Smart Pulse® polega na delikatnym usunięciu nabłonka bez ingerencji w głębsze warstwy (warstwa Bowmana pozostaje nienaruszona). Dynamiczny epikeratom usuwa nabłonek warstwa po warstwie, jednocześnie zbierając usunięte komórki. Atutem EBK jest brak konieczności stosowania metalowych narzędzi oraz substancji chemicznych. Metoda ta gwarantuje pacjentowi komfort ze względu na krótki czas regeneracji i mniejsze dolegliwości bólowe po zabiegu. Dodatkowo technologia SmartPulse® powoduje, że rogówka jest idealnie wygładzona czego nie da się osiągnąć bez użycia lasera Swind Amaris.
Zabieg PTK
cena za jedno oko - 1 900,00 zł
Zabieg PTK(phototherapeutic keratectomy) fototerapuetyczna keratektomia

Zabiet PTK wykonywany jest w celu wyeliminowania blizn i zniekształceń rogówki spowodowanych procesami chorobowymi czy urazami. Tego typu deformacje powstałe na przedniej powierzchni rogówki mogą znacznie pogarszać ostrość wzroku nawet w oku, które nie posiada wady wzroku. Zabieg przywraca gładkość powierzchni rogówki eliminując defekty utrudniające poprawne widzenie.CROSS-LINKING w leczeniu stożka rogówki
Cana za jedno oko - 2 100,00 zł


Cross Linking powstrzymuje na okres około 10 lat wzrost stożka rogówki. Jest to choroba powodująca ścieńczenie i zniekształcenie rogówki, które zmienia jej kształtu ze zbliżonego do kulistego na stożkowaty. Przekłada się to bezpośrednio na narastanie krótkowzroczności i nieregularnego stygmatyzmu. Nieleczony stożek rogówki może doprowadzić do znacznego upośledzenia wzroku i pogorszenia jakości życia a nawet do przeszczepu rogówki.
Cross Linking z laserową korekcją wzroku
cena za jedno oko - 4 500,00 zł
SmartSurface® touch-free Customized + Cross Linking lub
EBK Customized SmartPulse® Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront®
+ Cross Linking
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową łączona z zabiegiem wzmacniania rogówki w terapii stożka rogówki

ALTERNATYWNE METODY KOREKCJI WAD WZROKUCzasem w trakcie wizyty kwalifikacyjnej lekarz stwierdza, że pacjent nie kwalifikuje się do laserowej korekcji wzroku żadną znaną metodą. Powodów może być wiele, ale najczęściej występującym problemem jest zbyt cienka rogówka czy zbyt duża wada wzroku. Istnieje jednak sprawdzona inna metoda korekcji wzroku - jest to wszczep soczewki pod tęczówkę. Często spotykana nazwa takiego zabiegu to wszczep fakijny lub wszczep soczewki ICL (Implantable Contact Lens). Czasami pod wieloma względami tego typu zabieg korekcji wady wzroku jest dla pacjenta znacznie lepszy. Zaletą tej metody jest to, że w ogóle nie zmienia się budowy optycznej rogówki i nie modyfikuje się żadnej części oka. Poza tym zabieg ten jest w 100% odwracalny i zawsze można też wszczepić inną soczewkę, kiedy na przykład wada wzroku się zmieni. Ten typ zabiegu koryguje krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm ale też umożliwia czytanie bez okularów osobom po 50-tym roku życia
Wszczepienie soczewki fakijnej ICL korygującej krótkowzroczność
cena za jedno oko - 7 250,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Myopic Spherical

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie krótkowzroczności. Jest zabiegiem droższym niż laserowa korekcja wzroku, ale w pełni odwracalnym. Stosuje się go również wtedy, gdy wady wzroku nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski oraz dr Łukasz KołodziejskiZadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70
Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL


Wszczepienie soczewki fakijnej ICL korygującej krótkowzroczność i astygmatyzm
cena za jedno oko - 8 900,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Myopic Toric

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie krótkowzroczności z astygmatyzmem, których nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie bardzo dużych wad wzroku z astygmatyzmem. Jest zabiegiem droższym niż laserowa korekcja wzroku ale w pełni odwracalnym. Stosuje się go też wtedy, gdy wady wzroku nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski oraz dr Łukasz Kołodziejski


Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL


Wszczepienie soczewki fakijnej ICL korygującej dalekowzroczność
cena za jedno oko - 8 100,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Hyperopic Spherical

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki ICL umożliwiające korygowanie dalekowzroczności, której nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski oraz dr Łukasz Kołodziejski


Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL


Wszczepienie soczewki fakijnej ICL korygującej dalekowzroczność i astygmatyzm
cena za jedno oko - 10 650,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Hyperopic Toric

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki ICL umożliwiający korygowanie dalekowzroczności i astygmatyzmu. Jest zabiegiem droższym niż laserowa korekcja wzroku ale w pełni odwracalnym. Stosuje się go też wtedy, gdy wady wzroku nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski oraz dr Łukasz Kołodziejski


Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL


Skip to content