ReLEx Smile

Lentivue czy SmartSight

– którą metodę wybrać?
ReLEx Smile to pierwsza generacja zabiegów laserowej korekcji wzroku metodą mikrosoczewkową. Dzisiaj jednak pojawił się nowy typ lasera femtosekundowego – Schwind Atos, który zrewolucjonizował tę technologię. Nowy laser potrafi wykonać zabieg laserowej korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu metodą mikrosoczewkową znacznie bardziej precyzyjnie. Do najważniejszych różnic pomiędzy używaną do tej pory technologią, która pozwalała na wykonanie zabiegu metodami ReLEx Smile czy Lentivu, można zaliczyć przede wszystkim kontrolę cylkorotacji oka w trakcie zabiegu, doskonałe naprowadzanie lasera na obszar operowany, wielokrotnie subtelniejszą i gładszą powierzchnie operowaną oraz bardzo ważne – precyzję operacji poprzez centrowanie obszaru operowanego do osi widzenia a nie do osi źrenicy, co znacznie zwiększa szanse na perfekcyjne widzenie. Nowy typ zabiegu mikrosoczewkowego SmartSight można wykonać w Centrum Okulistycznego Eyemed.

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

SmartSight – nowa metoda laserowej korekcji wzroku

SmartSight jest niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem we współczesnej okulistyce. W przypadku klasycznych metod korekcji niezbędne jest odseparowanie fragmentu lub nawet całości nabłonka rogówki. Dopiero w momencie wykonania takiej czynności pojawia się możliwość modelowania odpowiedniego kształtu rogówki za pomocą lasera.

Przy wykorzystaniu techniki mikrosoczewkowej, jak w metodzie SmartSight, wykonuje się mikrosoczewkę w niezwykle cienkiej rogówce, nie ingerując prawie w ogóle w jej przednią powierzchnię. Nie usuwa się nabłonka, jak w metodach powierzchniowych i nie tworzy się cienkiego płatka, jak w metodach głębokich takich, jak FemtoLasik. Dzięki temu, że ingerencja jest tak mała a precyzja zabiegu ogromna,  cały zabieg jest wykonywany niezwykle szybko a pacjent widzi prawie natychmiast po zabiegu i może wrócić do swoich życiowych czynności niemalże następnego dnia po wyjściu z Eyemed.

Korzyści płynące z zastosowania metody SmartSight

Nowoczesna metoda laserowej korekcji wzroku, stosowana na terenie naszego Centrum Okulistycznego Eyemed, niesie ze sobą szereg korzyści dla Pacjenta. Brak konieczności wytworzenia płatka rogówki eliminuje ryzyko jego uszkodzenia w przyszłości. Ograniczona do minimum ingerencja skutkuje również zmniejszeniem dolegliwości bólowych po operacji, które są bardzo niewielkie i krótkotrwałe. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym podawanym Pacjentowi w postaci kropli. Po jego zakończeniu wystarczy około 30 minut odpoczynku. Po otrzymaniu zestawu kropli oraz zaleceń dotyczących ich stosowania Pacjent może udać się do domu.

Główne KORZYŚCI DLA PACJENTA z zastosowania nowej metody SmartSight

  1. Szybkość lasera – częstotliwość pracy lasera w metodzie SmartSight może osiągnąć nawet 4000Hz w porównaniu do dotychczas stosowanej 500Hz,
  2. Kontrola rotacji  – w metodzie SmartSight laser elektronicznie dopasowuje się do rotacja gałki ocznej, co ma ogromne znaczenie dla pacjenta przy korekcji astygmatyzmu,
  3. Możliwość operowania znacznie większej populacji pacjentów, którzy mają szeroką źrenicę,
  4. Użycie znacznie mniejszej energii do operowania każdej dioptrii wady co wpływa bardzo pozytywnie na nasze oko,
  5. Zastosowanie precyzyjnego systemu tworzenia mikrosoczewki co zwiększa wielokrotnie szanse na końcowy efekt w postaci perfekcyjnego widzenia,
  6. Elektroniczne autonaprowadzanie lasera na strefę operowaną i wykonywanie zabiegu idealnie w osi widzenia a nie jak w innych metodach w osi źrenicy pozwala uniknąć błędów optycznych i przyczynia się do bezpieczeństwa i perfekcji zabiegu.

Zachęcamy do skorzystania z metody SmartSight w Centrum Okulistycznym Eyemed. Wykwalifikowany personel posiadający duże doświadczenie zawodowe oraz szeroką wiedzę gwarantuje pełne bezpieczeństwo i doskonałe efekty po zabiegu.

Skip to content