SmartSight

najnowocześniejsza na świecie metoda laserowej korekcji wzroku

SmartSight jest niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem we współczesnej okulistyce. W przypadku klasycznych metod korekcji niezbędne staje się odseparowanie fragmentu lub nawet całości nabłonka rogówki. Dopiero w momencie wykonania takiej czynności pojawia się możliwość modelowania odpowiedniego kształtu rogówki za pomocą lasera. Przy wykorzystaniu techniki mikrosoczewkowej w metodzie SmartSight, wykonuje się mikrosoczewkę w niezwykle cienkiej rogówce, nie ingerując prawie w ogóle w jej przednią powierzchnię. Nie usuwa się nabłonka, jak w metodach powierzchniowych i nie tworzy się cienkiego płatka, jak w metodach głębokich takich, jak FemtoLasik. Dzięki temu, że ingerencja jest tak mała, precyzja zabiegu ogromna – ponieważ cały zabieg jest wykonywany niezwykle szybkim laserem femtosekundowym, pacjent widzi prawie natychmiast po zabiegu i może wrócić do swoich życiowych czynności niemalże następnego dnia po wyjściu z Eyemed.

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Korzyści płynące z zastosowania metody SmartSight

Nowoczesna metoda laserowej korekcji wzroku, stosowana na terenie naszego Centrum Okulistycznego Eyemed, niesie ze sobą szereg korzyści dla Pacjenta. Brak konieczności wytworzenia płatka rogówki eliminuje ryzyko jego uszkodzenia w przyszłości. Ograniczona do minimum ingerencja skutkuje również zmniejszeniem dolegliwości bólowych po operacji, które są bardzo niewielkie i krótkotrwałe. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym podawanym Pacjentowi w postaci kropli. Po jego zakończeniu wystarczy około 30 minut odpoczynku, po czym oczy poddawane są kontroli za pomocą specjalnej lampy szczelinowej. Po otrzymaniu zestawu kropli oraz zaleceń dotyczących ich stosowania Pacjent może udać się do domu. Początkowo warto unikać intensywnego wysiłku fizycznego, nakładania makijażu oraz kąpieli w basenach, korzystania z sauny lub solarium.

Główne KORZYŚCI DLA PACJENTA z zastosowania nowej metody SmartSight
zamiast dotychczas stosowanej na świecie ReLEx Smile (zwanej też Lentivue)

  1. Szybkość lasera – częstotliwość pracy lasera w metodzie SmartSight może osiągnąć nawet 4000Hz w porównaniu do dotychczas stosowanej 500Hz,
  2. Kontrola rotacji  – w metodzie SmartSight laser elektronicznie dopasowuje się do rotacja gałki ocznej, co ma ogromne znaczenie dla pacjenta przy korekcji astygmatyzmu,
  3. Możliwość operowania znacznie większej populacji pacjentów, którzy mają szeroką źrenicę,
  4. Możliwości tego nowego lasera pozwalają użyć mniejszej energii co wpływa bardzo pozytywnie na nasze oko,
  5. Nowoczesny system tworzenia mikrosoczewki co zwiększa wielokrotnie szanse na końcowy efekt w postaci perfekcyjnego widzenia,
  6. Zabieg jest przeprowadzony z wykorzystaniem elektronicznego autonaprowadzania i wykonywany jest idealnie w osi widzenia a nie jak  w innych metodach w osi źrenicy.

Kiedy stosuje się SmartSight?

Małoinwazyjna korekcja wzroku przy użyciu lasera SmartSight proponowana jest osobom, które zmagają się na co dzień z astygmatyzmem oraz krótkowzrocznością. Należy jednak zauważyć, że dopiero konsultacja ze specjalistą pozwoli naszym Pacjentom dobrać najlepszą metodę korekcji wzroku właśnie dla nich. Podczas niej uwzględniamy m.in. posiadaną wadę wzroku, dzięki czemu plan leczenia jest dobierany indywidualnie do każdego Pacjenta. Zapewniamy profesjonalne podejście, którego podstawą jest ogromna wiedza, doświadczenie, empatia oraz zaangażowanie.

Najważniejsze zalety metody SmartSight
i korzyści dla pacjenta

Laser femtosekundowy Schwind Atos w trakcie korekcji wzroku wykorzystuje inteligentny system śledzenia wzroku, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu, dając pacjentowi nieosiągalny do tej pory stopień bezpieczeństwa. Wysoki poziom precyzji w metodzie SmartSight jest możliwy dzięki dokładnej kontroli mikrorotacji oka. Sprawia to, że leczenie astygmatyzmu jest znacznie prostsze i jednocześnie bardzo precyzyjne. Pacjent odzyskuje dobry wzrok a ryzyko błędu jest ograniczone do absolutnego minimum. Należy zauważyć również, że metoda ta pozwala na oszczędzenie tkanki Pacjenta, co znacznie skraca okres rekonwalescencji, ale też podnosi znacznie komfort w pierwszych dniach po operacji. Już następnego dnia po zabiegu można właściwie wrócić do swoich codziennych zadań.

Co o SmartSight mówi firma Schwind – producent lasera Atos

SmartSight – to najnowsza i zarazem najbardziej zaawansowana metoda laserowej korekcji wad wzroku dostępna dzięki połączeniu technologii inteligentnego lasera Schwind ATOS i systemów diagnostycznych Schwind SIRIUS oraz Schwind PERAMIS.

Laser Femtosekundowy Schwind ATOS dzięki technologii SCC/DCC wykorzystuje niepowtarzalne dla każdego pacjenta indywidualne parametry gałki ocznej zapewniając najważniejszy z aspektów – bezpieczeństwo. System śledząc parametry gałki ocznej ustawia profil korekcji idealnie tam, gdzie powinien się znaleźć. Wszelkie zmiany spowodowane ułożeniem pacjenta są automatycznie kompensowane przez laser.

Zaplanowana i precyzyjnie wytworzona wewnątrz istoty właściwej rogówki przez laser ATOS mikrosoczewka posiada, wyjątkowy kształt.  Układ taki pozwala wykonać zabieg korekcji wzroku u pacjentów z granicznymi parametrami, którzy wcześniej nie mogli usunąć swojej wady. Struktura powierzchni soczewki SmartSight oszczędza tkankę i przyczynia się do doskonałego widzenia tuz po zabiegu. Pacjenci, posiadający wadę astygmatyzmu mogę z powodzeniem poddać się korekcji. ATOS tworząc delikatną mikrosoczewkę koryguje wartości sferyczne jak i astygmatyzm z uwzględnieniem naturalnej rotacji gałki ocznej. SmartSight – to metoda, w której wszystkie parametry dopasowane i zaplanowane są indywidualnie w oparciu o unikalne wartości fizyczne każdego pacjenta.

Inteligentny Laser Femtosekundowy Schwind ATOS to suma wieloletniego doświadczenie i technologii XXI wieku. SmartSight – to procedura wykreowania mikro inwazyjnej soczewki zapewniając pełne spektrum korekcji wzroku z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Cennik kwalifikacji i zabiegów laserowej korekcji wzroku


Wstępna kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku - BEZPŁATNIE

Wstępna kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku jest przeprowadzona przez optometrystę. Wymagane jest zdjęcie soczewek kontaktowych najlepiej 1 dzień lub 5 godzin przed wizytą. W trakcie wizyty przeprowadzane są wyłącznie niezbędne badania.


Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


Kompleksowa kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku
cena - 300,00 zł

Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku przeprowadzana przez optometrystę, techników medycznych i mikrochirurga. Użytkownicy soczewek kontaktowych jednodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych muszą przestać je nosić 1 tydzień przed zabiegiem, torycznych – 3 tygodnie a soczewek twardych miesiąc przed zabiegiem. (cena zawiera pakiet kilkunastu badań okulistycznych)Zadzwoń i zapisz się na kompleksową kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


Wizyty kontrolne BEZPŁATNIE
Wizyty kontrolne do 2 miesięcy po zabiegu zawierają pakiet badań okulistycznych oraz pełny pakiet badań optometrycznych i są wykonywane bezpłatnie


SmartSight® NOWOŚĆ 2021
cena za jedno oko - 4 950,00 zł
Najnowsza na świecie laserowa korekcja wzroku metodą mikrosoczewkową z wykorzystaniem lasera femtosekundowego Schwind Atos

SmartSight® – metoda korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu z wykorzystaniem wyłącznie lasera femtosekundowego Schwind Atos. W trakcie zabiegu nie dochodzi do ingerencji w nabłonek rogówki i nie są modelowane przednie jej struktury. Laser femtosekundowy tworzy we wnętrzu rogówki mikrosoczewkę, która zmieniając geometrię rogówki koryguje wadę wzroku. Ponadto metoda ta pozwala na absolutną kontrolę położenia oka w trakcie zabiegu. Skanowanie oka pozwala elektronice na błyskawiczne śledzenie każdego, najmniejszego jego ruchu w trakcie zabiegu – również niemożliwej do śledzenia do tej pory cyklorotacji. Nieosiągalna do tej pory kontrola rotacji oka jest tutaj realizowana wręcz perfekcyjnie. Dodatkowo wielokrotnie gładsza powierzchnia, jaką wykonuje ten laser, zupełnie zrewolucjonizowała technologię korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu. Pacjent błyskawicznie widzi dobrze po operacji a sama rekonwalescencja jest skrócona do minimum. Praktycznie następnego dnia można więc wrócić do swojego normalnego życia.

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70
Tutaj znajdziesz więcej informacji o SmartSight®


PresbyMax®
cena za jedno oko - 3 800,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową dla pacjentów po 45 roku życia

PresbyMax® – metoda korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu umożliwiająca ponadto korekcję prezbiopii (starczowzroczności), ułatwiając w ten sposób dobre widzenie z bliska bez konieczności używania dodatkowych okularów do czytania. Zabieg polega na takim modelowaniu powierzchni rogówki aby dostosować nasze oczy do widzenia z różnych odległości. Osoby w wieku 45-50 lat potrzebują okularów do czytania. Dzieje się tak dlatego, że układ optyczny oka nie jest już taki sprawny i nie potrafi dopasować się do widzenia przedmiotów z bliskiej odległości. Szczególnie dotkliwe jest to przy słabym świetle.

Zabieg laserowy PresbyMax pomaga nam funkcjonować bez dodatkowych okularów do czytania mimo zaawansowanego wieku. Odpowiedni kształt rogówki, który zostaje wykonany laserem excimerowym Schwind Amaris, pozwala na czytanie gazet, sprawne używanie telefonu komórkowego, pracy w biurze i domu oraz czytanie książek. Zabieg wykonywany jest na obu oczach tego samego dnia. Poprawa widzenia następuje niemal natychmiast po zabiegu

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


SmartSurface® touch-free Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 2 700,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

SmartSurface® jest najnowocześniejszą powierzchniową metodą korekcji wzroku. Jest to połączenie technologii SmartPulse® z zabiegiem bezdotykowej laserowej korekcji wzroku Touch-free. W zabiegach, w których modelowana jest przednia powierzchnia rogówki chirurg musi wcześniej usunąć nabłonek, który samoistnie po zabiegu odrasta. W czasie tego zabiegu usunięcie nabłonka a następnie modelowanie rogówki odbywa się w czasie jednej procedury medycznej. Zabieg jest wykonywany w całości przez promień lasera bez kontaktu powierzchni oka z urządzeniami mechanicznymi. Pod koniec zabiegu laser wykonuje wygładzanie rogówki przy pomocy technologii SmartPulse®, która pozwala w trakcie laserowej korekcji wzroku na osiągnięcie nieskazitelnie gładkiej powierzchni rogówki. W rezultacie pacjenci doświadczają natychmiastowych wyników w postaci ostrego widzenia zaraz po zabiegu. Okres pełnego powrotu do zdrowia jest krótszy a jakość widzenia poprawia się szybciej w porównaniu do tradycyjnych powierzchniowych metod korekcji wzroku.
Ponadto w zabiegu tym jest zastosowana technologia Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront – czyli korekcja wad wzroku z uwzględnieniem nie tylko podstawowych wad wzroku krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu, ale również wad wzroku spowodowanych aberracjami wyższego rzędu (HOA) nie tylko rogówki jak w Customized, ale całego układu wzrokowego (Ocular Wavefront). Aberracje wyższego rzędu to takie wady wzroku, których nie da się skorygować okularami czy typowymi soczewkami kontaktowymi. Ocena aberracji wyższego rzędu rogówki jest wykonywana na stacji diagnostycznej Schwind Sirius oraz Schwind Peramis

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70


SmartSurface® touch-free Customized
cena za jedno oko - 2 400,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

Zabieg wykonywany jest podobnie, jak SmartSurface® touch-free Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront, ale nie są korygowane aberracje wyższego rzędu całego układu optycznego oka tylko odtwarzane są aberracje rogówki, które pacjent ma przed zabiegiem. Ocena aberracji wyższego rzędu rogówki jest wykonywana na stacji diagnostycznej Schwind Sirius.
FemtoLasik SmartPulse® Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 3 300,00
Laserowa korekcja wzroku metodą głębokiego modelowania rogówki z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris oraz Schwind Atos

Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów laserowej korekcji wzroku. Metoda FemtoLasik przeznaczona jest do usuwania wad w szerokim zakresie: krótkowzroczność od -1,5 D do -10,0 D oraz astygmatyzm i nadwzroczność do +6 D. W pierwszym etapie korekcji wady wzroku wytworzony jest cienki płatek rogówki (flap), a następnie laser excimerowy Schwind Amaris precyzyjnie modeluje głębokie jej warstwy. Dzięki zastosowaniu lasera femtosekundowego Schwind Atos wytworzony płatek jest wielokrotnie gładszy niż przy zastosowaniu innych laserów femtosekundowych – jest to niezwykle ważne dla pacjenta i efektów pooperacyjnych. Po zakończeniu modelowania głębokich warstw rogówki, płatek rogówki wraca na pierwotne miejsce, stając się doskonałym opatrunkiem.

Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70
Tutaj znajdziesz więcej informacji o FemtoLasik


LASEK Customized
cena za jedno oko - 1 490,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris


LASEK Customized SmartPulse®
cena za jedno oko - 1 950,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

Metoda LASEK wskazana jest w przypadkach zbyt cienkiej rogówki, a także gdy z różnych powodów nie można wykonać metody SmartSight® , SmartSurface® , EBK z technologią SmartPulse® czy FemtoLASIK. Metoda ta pozwala na zachowanie nabłonka rogówki, co korzystnie wpływa na proces gojenia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kropelkowym. Podstawowa różnica pomiędzy metodą LASEK i SmartSight® , SmartSurface®, EBK czy FemtoLASIK polega na wytworzeniu bardzo cienkiego płatka grubości 60-90 µm, obejmującego wyłącznie nabłonek rogówki. W naszej Klinice LASEK stosujemy do korekcji krótkowzroczności do -7,0 D lub dalekowzroczności do + 6,0 D z/bez astygmatyzmu. W metodzie LASEK aplikuje się specjalny płyn, który umożliwia zmiękczenie i odsunięcie powierzchownej warstwy nabłonka rogówki. Następnie chirurg wykonuje fotoablację – laserowe modelowanie rogówki za pomocą lasera excimerowego Schwind Amaris. Na koniec zabiegu płatek rogówki zostaje precyzyjnie ułożony w pozycji pierwotnej i założona zostaje soczewka kontaktowa na 4 -7 dni. Prawidłowe widzenie po zabiegach LASEK pojawia się zwykle po około 2-4 tygodniach.
EBK Customized SmartPulse® Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront
cena za jedno oko - 2 850,00 zł
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową z wykorzystaniem lasera Schwind Amaris

Metoda EBK z technologią Smart Pulse® polega na delikatnym usunięciu nabłonka bez ingerencji w głębsze warstwy (warstwa Bowmana pozostaje nienaruszona). Dynamiczny epikeratom usuwa nabłonek warstwa po warstwie, jednocześnie zbierając usunięte komórki. Atutem EBK jest brak konieczności stosowania metalowych narzędzi oraz substancji chemicznych. Metoda ta gwarantuje pacjentowi komfort ze względu na krótki czas regeneracji i mniejsze dolegliwości bólowe po zabiegu. Dodatkowo technologia SmartPulse® powoduje, że rogówka jest idealnie wygładzona czego nie da się osiągnąć bez użycia lasera Swind Amaris.
Zabieg PTK
cena za jedno oko - 1 900,00 zł
Zabieg PTK(phototherapeutic keratectomy) fototerapuetyczna keratektomia

Zabiet PTK wykonywany jest w celu wyeliminowania blizn i zniekształceń rogówki spowodowanych procesami chorobowymi czy urazami. Tego typu deformacje powstałe na przedniej powierzchni rogówki mogą znacznie pogarszać ostrość wzroku nawet w oku, które nie posiada wady wzroku. Zabieg przywraca gładkość powierzchni rogówki eliminując defekty utrudniające poprawne widzenie.CROSS-LINKING w leczeniu stożka rogówki
Cana za jedno oko - 2 100,00 zł


Cross Linking powstrzymuje na okres około 10 lat wzrost stożka rogówki. Jest to choroba powodująca ścieńczenie i zniekształcenie rogówki, które zmienia jej kształtu ze zbliżonego do kulistego na stożkowaty. Przekłada się to bezpośrednio na narastanie krótkowzroczności i nieregularnego stygmatyzmu. Nieleczony stożek rogówki może doprowadzić do znacznego upośledzenia wzroku i pogorszenia jakości życia a nawet do przeszczepu rogówki.
Cross Linking z laserową korekcją wzroku
cena za jedno oko - 4 500,00 zł
SmartSurface® touch-free Customized + Cross Linking lub
EBK Customized SmartPulse® Higher-Order Aberrations Ocular Wavefront®
+ Cross Linking
Laserowa korekcja wzroku metodą powierzchniową łączona z zabiegiem wzmacniania rogówki w terapii stożka rogówki

ALTERNATYWNE METODY KOREKCJI WAD WZROKUCzasem w trakcie wizyty kwalifikacyjnej lekarz stwierdza, że pacjent nie kwalifikuje się do laserowej korekcji wzroku żadną znaną metodą. Powodów może być wiele, ale najczęściej występującym problemem jest zbyt cienka rogówka czy zbyt duża wada wzroku. Istnieje jednak sprawdzona inna metoda korekcji wzroku - jest to wszczep soczewki pod tęczówkę. Często spotykana nazwa takiego zabiegu to wszczep fakijny lub wszczep soczewki ICL (Implantable Contact Lens). Czasami pod wieloma względami tego typu zabieg korekcji wady wzroku jest dla pacjenta znacznie lepszy. Zaletą tej metody jest to, że w ogóle nie zmienia się budowy optycznej rogówki i nie modyfikuje się żadnej części oka. Poza tym zabieg ten jest w 100% odwracalny i zawsze można też wszczepić inną soczewkę, kiedy na przykład wada wzroku się zmieni. Ten typ zabiegu koryguje krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm ale też umożliwia czytanie bez okularów osobom po 50-tym roku życia
Wszczepienie sferycznej soczewki fakijnej
cena za jedno oko - 6 600,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Spherical

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie bardzo dużych wad wzroku, których nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg koryguje krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie bardzo dużych wad wzroku, których nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł KlonowskiZadzwoń i zapisz się na bezpłatną wstępną kwalifikację do laserowej korekcji wzroku
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70
Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL


Wszczepienie torycznej soczewki fakijnej
cena za jedno oko - 8 200,00 zł
Wszczepienie soczewki fakijnej Implantable Contact Lens (ICL) Toric

Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie bardzo dużych wad wzroku - krótkowzroczności z astygmatyzmem lub dalekowzroczności z astygmatyzmem, których nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Nowoczesny zabieg operacyjny wszczepienia soczewki umożliwiające korygowanie bardzo dużych wad wzroku z astygmatyzmem, których nie da się skorygować laserową korekcją wzroku. Zabieg wykonuje Dyrektor Eyemed dr Paweł Klonowski


Tutaj znajdziesz więcej informacji o soczewkach ICL


Skip to content

Centrum Okulistyczne Eyemed jest w trakcie realizacji projektu rozwojowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa III Konkurencyjność przedsiębiorstw. Działanie 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP. Tytuł Projektu: „Wdrożenie wyników prac B+R przez GABI-BIS IWONA SZYMANIAK-ROKITA, SŁAWOMIR ROKITA, WOJCIECH DZIOBA, PIOTR BIELECKI S.C. poprzez wprowadzenie nowej usługi korekcji aberracji wyższego rzędu (HOA) w chirurgii wad wzroku oraz leczenia zaćmy”. Wartość Projektu: 2 856 289, 00 PLN Wartość dofinansowania: 1 999 402, 30 PLN Cel Projektu: Celem projektu jest wdrożenie prac B+R nad nową innowacyjną usługą z zakresu korekcji aberracji wyższego rzędu (HOA) w chirurgii wad wzroku oraz leczenia zaćmy. Planowane efekty: Efektem realizacji projektu będzie widoczna poprawa wzroku u pacjentów poddanych zabiegom. Narzędzia niezbędne do realizacji celu projektu to: a/Wyposażenie obiektu NZOZ EYEMED w niezbędne do zabiegów środki trwałe i wartości niematerialne i prawne; b/ stworzenie nowych miejsc pracy w celu zapewnienia kadry do wdrożenia nowej usługi; c/ zwiększenie przychodów Wnioskodawcy ze świadczenia nowych usług będących efektem prac B+R; d/ wdrożenie innowacji produktowych, procesowej i nietechnologicznej; e/wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa na arenie krajowej i międzynarodowej.


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Osi Priorytetowej 3 Konkurencyjność przedsiębiorstw, 3.7 Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw – Finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw

Tytuł Projektu: „Wsparcie na finansowanie kapitału obrotowego w związku z pogorszeniem sytuacji przedsiębiorstwa w wyniku pandemii COVID-19”
Wartość dofinansowania: 107 852,43 zł
Cel Projektu: Finansowanie kapitału obrotowego oraz kosztów bieżącej działalności przedsiębiorstwa.
Planowane efekty: W efekcie Beneficjent uzyskał wsparcie pozwalające na poprawę sytuacji Przedsiębiorstw która uległa pogorszeniu z powodu wystąpienia pandemii COVID-19.