SmartSurfACE jest innowacyjną metodą laserowej korekcji wzroku, która łączy korzyści z bezdotykowej metody operacji powierzchni oka TransPRK z innowacyjną technologią SmartPulse.

Rezultatem jest ostre widzenie bez efektów ubocznych, które mogą wystąpić po zabiegach innymi metodami. Ta bezdotykowa laserowa korekcja wzroku jest nieinwazyjna, bezpieczna, łagodna oraz bezstresowa.

Korzyści technologii SmartSurf

1

BEZDOTYKOWO

W technologii SmartSurfACE nie występuje bezpośredni kontakt z powierzchnią oka. Wzrok jest precyzyjnie poddawany korekcji poprzez górną warstwę rogówki – żadnych ostrzy, wycięć, wysysania elementów oka oraz cięć do wnętrza rogówki.

2

BEZPIECZEŃSTWO

Zabieg laserowy wykonywany jest na powierzchni rogówki. Brak nacięć do wewnątrz rogówki oznacza brak komplikacji po nacięciach oraz zszywaniu powierzchni oka. Ta nieinwazyjna procedura oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa pod względem stabilności rogówki, a tym samym długookresowej satysfakcji oraz bezpieczeństwa pacjenta.

3

BEZSTRESOWO

Laserowa korekcja wzroku metodą SmartSurf jest przeprowadzana tylko w jednym kroku, przy pomocy jednego lasera eximerowego SCHWIND AMARIS. Pozwala to na skrócenie czasu zabiegu i rekonwalescencji.

4

EFEKT SMARTSURFACE WOW

Technologia SmartPulse pozwala na osiągnięcie nieskazitelnie gładkiej powierzchni rogówki. W rezultacie pacjenci doświadczają natychmiastowych wyników, w postaci ostrego widzenia, już zaraz po zabiegu. Okres pełnego powrotu do zdrowia jest krótszy a jakość widzenia poprawia się widocznie szybkiej w porównaniu do tradycyjnych metod korekcji wzroku.

Opinie ekspertów o technologii Schwind SmartSurf

 1. Wstęp

  Chirurdzy okuliści wykorzystują prawa fizyki w laserowej korekcji wzroku. Dokonują korekcji mocy refrakcyjnej w sposób pozwalający światłu dotrzeć w poprawne miejsce na siatkówce. Do tej pory LASIK i Femto LASIK była najczęściej wykorzystywaną metodą na świecie.

  Teraz pojawiła się nowa nieinwazyjna, miękka i łagodna metoda laserowej korekcji wzroku. W technologii SmartSurfACE korekcja wzroku jest dokonywana bezdotykowo, bez użycia skalpela, wycinania warstw rogówki oraz wysysania soczewki.

 2. Wskazania

  Technologia SmartSurfACE może mieć zastosowanie przy korekcji wzroku wszystkich kandydatów do laserowej korekcji wzroku. Stanowi to idealne rozwiązanie dla osób np. prowadzących aktywny tryb życia, sportów kontaktowych, sportów wodnych i sportów lotniczych. Technologia stanowi również odpowiedź na potrzeby osób potrzebujących perfekcyjnie ostrego i dobrego wzroku np. pilotów czy policjantów. Technologia SmartSurfACE może być wykorzystywana do leczenia dalekowzroczności, krótkowzroczności oraz leczenia astygmatyzmu.

 3. Procedura

  Powierzchnia rogówki jest kształtowana przy użyciu najnowszej technologii laserowej. Delikatnie i bezdotykowo, laser  SCHWIND AMARIS precyzyjnie dokonuje korekcji wzroku, poprzez górną warstwę rogówki. Do czasu pełnej regeneracji rogówki,  przez trzy, cztery dni, na oku pozostaje opatrunkowa soczewka kontaktowa. Zabieg jest bezbolesny natomiast samo modelowanie rogówki trwa kilka do kilkudziesięciu sekund.

 4. Bezpieczeństwo

  SmartSurfACE provides more biomechanical preservation and cornea stability, because unlike with conventional refractive surgery methods the treatment takes place directly on the cornea surface. It also has very little effect on tear film production. This makes SmartSurfACE ideal for patients with dry eyes or contact lens intolerance.

 5. Rezultaty

  Trzy do czterech dni po zabiegu metodą SmartSurf ACE górna część rogówki jest całkowicie zamknięta a widzenie jest już bardzo dobre. Już po krótkim okresie po zabiegu, jakość widzenia jest porównywalna do tego osiąganej metodą LASIK i FemtoLASIK. Jednak wykorzystanie technologii SmartSurfACE pozwala na osiągnięcie dużo krótszego okresu powrotu do pełnego zdrowia niż konwencjonalne metody leczenia PRK oraz LASEK.

Co lekarze sadzą o SmartSurf

Jesteśmy w momencie zmiany paradygmatu w chirurgii refrakcyjnej. Większość pacjentów od razu po zabiegu transPRK stwierdza, że widzą tak dobrze jak wcześniej w swoich okularach. Dalszymi korzyściami jest brak płatka i innych związanych z tym komplikacji. SmartPulse zapewniło efekt „Wow!” metodzie transPRK.

Dr David Lin - Kanada, główny badacz

Uderzającym jest jak gładka jest rogówka od razu po zabiegu. Korzyści z technologii SmartPulse obserwowane są już pierwszego dnia w postaci dobrego widzenia. Obecnie nawet pacjenci po TransPRK wychodzą z bardzo dobrym widzeniem od razu po operacji.

Dr Michiel Luger - Holandia

Jakość gładkości rogówki jest wspaniała.

Dr David Kang - Korea

Technologia SmartPulse nie tylko wygładza powierzchnie rogówki po ablacji laserowej. Przyspiesza poprawę widzenia po zabiegu nie tylko w procedurze PRK i LASEK ale również LASIK. Na co wcześniej potrzebowano godzin, teraz zajmuje minuty. Większość pacjentów po procedurze LASIK obserwuje natychmiastowa poprawę widzenia od razu po wstaniu ze stołu urządzenia AMARIS. Efekt „Wow!” jest od razu a nie po 24 godzinach.

Dr Jerry Tan - Singapur