Renata Gruszecka

dr n. med. specjalista chorób oczu

Urodziła się w Lublinie i tu  także w 1985 roku ukończyła  Akademię Medyczną.

Specjalizację  rozpoczęła w Klinice Okulistyki w Lublinie gdzie  pracuje do dnia dzisiejszego.

Dolegliwości związane z chorobami powierzchni oka stanowią narastający problem w obecnych czasach i były one tematem badań pracy doktorskiej, którą obroniła z wyróżnieniem w 2004.

Od początku swojej kariery zawodowej interesowała się aspektami zabiegowego leczenia chorób  okulistycznych,  co przyczyniło się do dalszego rozwoju i specjalizacji w chirurgii aparatu ochronnego oka, ze szczególnym uwzględnieniem chirurgicznego leczenia nieprawidłowości powiek. Mając świadomość jak ogromną rolę  odgrywają  powieki w procesie widzenia stale podnosi swoje kwalifikację , także poprzez wymianę doświadczeń z wieloma chirurgami  plastycznymi.    Prowadziła wielokrotnie kursy i szkolenia dla lekarzy z zakresu chirurgii aparatu ochronnego oka, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Jej zainteresowania nie ograniczają się jedynie do aparatu ochronnego oka, gdyż narząd wzroku funkcjonuje prawidłowo gdy jego wszystkie struktury od powiek przez rogówkę,  soczewkę, ciało szkliste,  siatkówkę  i nerw wzrokowy  działają prawidłowo i jest to podstawa dobrego widzenia. Ogromną wagę przywiązuje do indywidualnego podejścia  do każdego Pacjenta i problemów  z jakimi się do  niej zgłasza. Zawsze dokłada wszelkich starań by postawić trafną  diagnozę i rozpocząć jak najlepsze, dostosowane do konkretnego chorego leczenie w oparciu, nie tylko o wyniki badań, ale przede wszystkim o potrzeby i oczekiwania każdego, kogo otacza opieką medyczną.

 

Skip to content