Paweł Klonowski

dr n. med. specjalista chorób oczu

Specjalista w dziedzinie chirurgii zaćmy metodą MICS, laserowej korekcji wzroku, refrakcyjnej wymianie soczewki oraz chirurgii przedniego odcinka gałki ocznej.

Akademię Medyczną w Lublinie ukończył w 1995 roku a obecnie pracuje w Klinice Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na stanowisku adiunkta. Specjalizację uzyskał w 1999 roku a stopień doktora nauk medycznych w 2002 roku. Uczestniczył w licznych stażach w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii. Zajmował się laserową korekcją wzroku, chirurgią siatkówki oraz ciała szklistego. Przez wiele lat pracował w VISSUM Contro Oftalmologico en Alicante w Hiszpanii będąc konsultantem i chirurgiem ogniskując swoje zainteresowania na operacjach zaćmy i chirurgii refrakcyjnej.

Jako jeden z pierwszych okulistów w Polsce operuje zaćmy metodą bimanualnego mikrocięcia 1.4 mm (MICS – Micro Incision Cataract Surgery).

W chwili obecnej głównie specjalizuje się w laserowej korekcji wzroku, chirurgii refrakcyjnej rogówki oraz wszczepianiu soczewek wieloogniskowych i torycznych w trakcie operacji zaćmy. Jest współautorem 63 publikacji, doniesień zjazdowych i rozdziałów w monografiach naukowych.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę do dr Pawła Klonowskiego
Centrum Okulistyczne Eyemed
ul. Pana Balcera 6b w Lublinie
tel. +48 81 477 90 70

Zarejestruj się na wizytę on-line

Skip to content